Ar-Ge Proje Pazarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

​MEÜ ev sahipliğinde bu yıl 11’incisi düzenlenen "Ar-Ge Proje Pazarı ödülleri Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu

Ar-Ge Proje Pazarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ar-Ge Proje Pazarı Ödülleri Sahiplerini Buldu admin
Bu içerik 390 kez okundu.

Mersin Üniversitesi(MEÜ) ev sahipliğinde bu yıl 11’incisi düzenlenen "Ar-Ge Proje Pazarı 2018" etkinliğinin kapanış töreni Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi ve dereceye giren projelere ödülleri takdim edildi.

Mersin Üniversitesi basın merkezinden yapılan açıklamaya göre törene;  Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge ve Projeler Şube Müdürü Hilmi Dulkadir, Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hayrullah Yücesoy, Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Bahadır Sayıncı, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim üyeleri, sanayiciler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Prof. Dr. Ali Kaya; açılışta yaptığı konuşmada ‘’Bilindiği üzere ülkemiz 16. büyük ekonomisi. 80 milyonluk nüfusu, 1000 yıllık geçmişi ve potansiyeli ile daha ileride olmalıyız. Hedefimiz ilk 10 ekonomiye girmek. Bu hedef için daha çok teknoloji geliştiren, daha yenilikçi bir topluma dönüşmek zorundayız. Biz de üniversite olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve bu proje de bu sorumluluğun bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Tüm proje sahiplerine, düzenleme ve değerlendirme kurullarına ve tüm destekçilere teşekkür ediyor, etkinliğin sonuçlarının başarılı olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

Törende konuşan, Ar-Ge Proje Pazarı 2018 etkinliğinin sorumlusu Öğr. Gör. Dr. Sertan Çevik ise; “Bu yıl 34 proje sergilenmeye değer bulundu ve değerlendirmeler sonucunda dereceler oluşturuldu. Temel hedef, buradaki projelerin ticarileşmesi ve katma değerinin oluşması. Bunu iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Son iki yılda buradan çıkan altı projenin patenti alındı, iki tanesi ile de ticarileşme süreci devam ediyor. Umarım burada değerlendirilmeye alınan projeler de bu kazanımlara ulaşır. Biz diğer proje pazarlarından farklı olarak, özet kitapçığı bastırıyoruz çünkü; Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz. Bu vesileyle, destekçilerimize, düzenleme ve değerlendirme kurulu üyelerimize teşekkür ediyor, katılan tüm proje sahiplerine de başarılar diliyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından; düzenleme ve değerlendirme kurulu üyeleri ile dereceye giren proje sahiplerine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.Ar-Ge Proje Pazarı 2018 etkinliğinde dereceye giren projeler ve proje sahipleri şu şekilde gerçekleşti.

Birincilik Ödülü: ‘’Yatan Hastalarda Oluşan Komplikasyonları Önleme Projesi’’ Osman Çingitaş – Merve Baysal

İkincilik Ödülü: ‘’Kendi Yürür Bir Budama Artığı Parçalama Makinası Projesi’’

Mehmet Topakçı

Üçüncülük Ödülü: ‘’VIN-ID CONTACT’’ – Araçlar İçin ID Kimlik İletişimi Projesi’’

GiftedCoder Ekibi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi