Öztoprak,'Kimse Yoksa Biz Varız'

​CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak, göreve seçilmeleri durumunda atanamayan öğretmenler ve atanamayan ziraat mühendislerini belediye bünyesinde değerlendireceklerini belirterek,’Bu insanların yanında kimse yoksa biz varız” dedi.

Öztoprak,'Kimse Yoksa Biz Varız'
Öztoprak,'Kimse Yoksa Biz Varız' admin
Bu içerik 500 kez okundu.

CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak, göreve seçilmeleri durumunda atanamayan öğretmenler ve atanamayan ziraat mühendislerini belediye bünyesinde değerlendireceklerini belirterek, "Atanamayan öğretmenler, işsiz ziraat mühendisleri, KPSS’yi kazanan ama mülakatta elenenler, çocuğunu kreşe gönderemeyenler, mahallesinde parkı olmayanlar, kendini kimsesiz ve çaresiz hissedenler yalnız değilsiniz. Kimse yoksa biz varız" dedi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak, seçim kampanyasına başlarken 'Atanamayan öğretmenleri belediye bünyesinde değerlendireceğim' sözü verdiğini hatırlatarak, "Hâlâ bu sözümün arkasındayım. Bunu gerçekleştireceğiz"dedi.Yenişehir ilçesinde yaptıkları araştırmaya göre ilçede 70 civarında atanamayan öğretmen olduğunu belirten Halil Öztoprak, bu öğretmenlerin Yenişehir Belediyesi'nin eğitim faaliyetlerinde değerlendirilebileceğini ifade etti. Öztoprak, sadece atanamayan öğretmenleri değil, atanamayan ziraat mühendislerini de belediye bünyesinde değerlendirerek topluma hizmet üreteceklerini kaydetti.

"Atanamayan öğretmenler, işsiz ziraat mühendisleri, KPSS’yi kazanan ama mülakatta elenenler, çocuğunu kreşe gönderemeyenler, mahallesinde parkı olmayanlar, kendini kimsesiz ve çaresiz hissedenler yalnız değilsiniz. Kimse yoksa biz varız" diyen   Öztoprak,yaptığı yazılı basın açıklamasında  daha sonra şunları söyledi:  "Ülkemiz entelektüel anlamda sahipsizdir. Ülke savunması sadece asker ve jandarma ile olmaz. Belediyemiz bünyesinde 100 kişilik edebiyat, sanat, tarih, spor ve politika birimi olacak. 100 kişilik kadro, atanamayan öğretmenlerden, işsiz üniversite mezunlarından ve CHP'li olduğu için işe alınmayan aydınlardan oluşturulacaktır. Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı, Mehmet Barlar, Ayhan Oğan, Mehmet Metiner gibilerine Yenişehir'de yetişmiş aydınlarımız cevap verecektir. Belediyemiz sadece çöp toplayan değil, çözüm üreten yurtsever aydınlarımızın yetiştiği bir merkez haline gelecektir." (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı