Akdeniz’de spor tesisleri yenileniyor

​Akdeniz Belediyesi, daha iyi şartlarda spor yapılması için mevcut tesislerini yeniliyor. Çalışmalar kapsamında 25 tesisten 3’ünde çalışmalar tamamlandı. Kalan 22 parktaki spor tesisleri de kısa zamanda yenilenecek.

Akdeniz’de spor tesisleri yenileniyor
Akdeniz’de spor tesisleri yenileniyor admin
Bu içerik 611 kez okundu.

-Park ve yeşil alan atağını sürdüren Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan 25 parkta yer alan basketbol, tenis ve voleybol sahalarını elden geçirerek baştan sona yeniliyor. Belediye’den yapılan açıklama göre, Çalışmalar kapsamında 3 parktaki spor tesisinin yenilenmesi tamamlandı. Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, baştan sona yenilenerek vatandaşların hizmetine sunulan spor tesislerini yerinde inceledi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“25 PARKIMIZIN SPOR TESİSİNİ BAŞTAN SONA YENİLİYORUZ”

Devam eden çalışmaları değerlendiren Başkan Muhittin Pamuk, “Akdeniz Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın, özellikle de çocuklarımızın daha kolay spor yapabilmeleri adına, parklarımızda bulunan spor tesislerimizi yenilemeye başladık. Bu kapsamda İhsaniye Mahallesi Kuyucuoğlu Parkımızda, 23 Evler Parkımızda ve Madımak Barış ve Kardeşlik Parkımızdaki spor tesislerimizdeki yenileme çalışması tamamlandı. Tesislerimizin spor aletlerini, zemin kaplamasını, tel örgüleri ve çevre düzenlemesini tamamen revize edip vatandaşlarımızın hizmete sunduk. Önümüzdeki günlerde de 22 spor tesisimizi daha yenileyip vatandaşlarımızın kullanımına açacağız” dedi.

“AKDENİZ’E 17 YENİ PARK KAZANDIRDIK”

Başkan Pamuk; Akdeniz’de 150 olan park sayısını, ilçe bütününde park ve yeşil alan atağına geçerek 167’ye çıkardıklarının da altını çizerek; “Sayısını 167’ye çıkardığımız parklarımızın 63’ünde bulunan kamelyaları, oturma ve oyun grupları, aydınlatma, zemin kaplama ve çevre düzenlemesini yeniledik. Ayrıca Çukurova Kalkınma Ajansı desteğinde, 8 milyon lira bütçeli ‘Akdeniz’de Çocuk ve Gençlerin Topluma Entegrasyonu İçin Mekânsal Düzenlemelerin Yapılması Projesi’ ile Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı’nı ‘Masal Kahramanları Parkı’na dönüştürüyoruz. Aynı proje ile 25 parkımızın yenileme çalışmasının yanı sıra, 40 parkımızı da yeni oyun grupları ile donattık” diye konuştu.

“66 ÇOCUK PARKIMIZA OYUN GRUPLARI KURDUK, HER MAHALLEMİZE SPOR TESİSİ KAZANDIRDIK”

Park ve yeşil alanlara yönelik hizmet atağı sayesinde, geçmişte bakımsız bırakılan parkların da baştan sona yenilenip halkın hizmetine sunulduğunu kaydeden Başkan Pamuk, “Her Mahallemize Spor Tesisi Kazandırma Projesi kapsamında, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın da desteğiyle ve 1 milyon lira bütçe ile Akdeniz’e 5 basketbol sahası, 2 futbol sahası ve 1 tenis kortu kazandırdık. Yine ‘Her Mahalleye Çocuk Parkı Projemiz kapsamında da 750 bin TL bütçe ile 66 parkımıza 66 oyun grubu yerleştirip çocuklarımızın gönlünü, vatandaşlarımızın hayır duasını kazandık” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi