Mersin’i festival coşkusu sardı

​Ticaret Borsası tarafından bu yıl - 17-18 Kasım tarihleri arasında 6. Kez düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'nincoşkusu tüm şehri sardı

Mersin’i festival coşkusu sardı
Mersin’i festival coşkusu sardı admin
Bu içerik 626 kez okundu.

-Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli sahili Galatasaray Meydanında düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali tanıtım çalışmaları 10 mobil figürün şehir turu ile devam ediyor. 
“Mersin Narenciyedir, Narenciye Hayattır” sloganı ile gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali coşkusu Mersin’i sarmaya başladı. 
Süsleme aracı olarak narenciye ürünlerinin kullanıldığı aslan, fil, ayı, kaplumbağa, araba, mantar gibi 10 farklı mobil figür kentin her caddesinde festival havasını yaşatmaya başladı. Sarısıyla, turuncusuyla ve yeşiliyle şehrin dört bir yanında gezen mobil figürler, vatandaşların yoğun ilgisini çekti. 
Mersin Ticaret Borsası ve Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, ilk olarak 2010 yılında yapılan Mersin Uluslararası Narenciye Festivali haricinde Türkiye'de hiçbir meyve festivalinde ürünün kendisinin süsleme aracı olarak kullanılmadığını söyledi. Mobil figürlerin yanı sıra 70 dönümlük festival alanında yine narenciye ürünleri kullanılarak oluşturulan ahtapot, gemi, yılan, tren, timsah, uçak, semazen gibi yaklaşık 30 figürün festivale renk katacağına dikkat çeken Özdemir, "En iyi reklam kulaktan kulağa olandır. Mersin'e değer katan her ne varsa, kortejimizde ve festival alanımızda görmek istiyoruz" dedi. 
Özdemir, 17-18 Kasım günlerinde tüm Mersinlileri narenciye temalı defileler, ödüllü yarışmalar, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden ünlü şeflerin yapacağı gastro-show'lar, 700'ü aşkın yabancı sanatçının hazırladığı sahne gösterileri gibi çok çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'nin güzelliklerini görmeye ve coşkusunu yaşamaya davet etti. 

NARENCİYE LEZZETLERİ MERSİN’DEN DÜNYA’YA  TANITILACAK

 Ticaret Borsası’ndan yapılan açıklamaya göre Festival kapsamında bundan önceki 5 festivalde bulunmayan bir etkinlik daha var.Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden ünlü şefler ileMersin Üniversitesi ve Toros Üniversitesi'nin aşçılık bölümlerinde okuyan öğrenciler ve öğretim üyeleri İki gün boyunca olağanüstü bir Gastro Show yapacaklar.Festival boyunca narenciye ürünlerinden oluşan farklı lezzetler sergileyecekler.Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Borsası, merkez ilçe belediyeleri ve çok sayıda kuruluşun desteğiyle Kültür Park'ta gerçekleştirilecek festival,  kapsamında Ödüllü Fotoğraf & Satranç Yarışması düzenleniyor.Yarışmasının amacı, Festivalin coşkusunu katılımcılarla paylaşmak, fotoğraf sanatına katkı yapmak, amatör fotoğrafçıları motive etmek ve bu muhteşem etkinliği kadrajlara hapsederek ölümsüzleştirmek olarak açıklandı.

ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLENİYOR

Öteyandan,Festivalin neşesinin, coşkusunun ve eğlencesinin yanı sıra tüm güzelliklerini fotoğraflarda ölümsüzleştirmek ve "Mersin Narenciyenin Başkentidir" mesajını tüm ülkemize ve dünyaya vermek için ödüllü fotoğraf yarışması düzenleniyor.

Narenciye festivali kapsamında düzenlenen Fotoğraf Yarışmasının amacı, Festivalin coşkusunu katılımcılarla paylaşmak, fotoğraf sanatına katkı yapmak, amatör fotoğrafçıları motive etmek ve bu muhteşem etkinliği kadrajlara hapsederek ölümsüzleştirmek.

Fotoğraf yarışmasına ilişkin detaylı bilgi ve başvuru koşulları için: https://www.mersinnarenciyefestivali.com/tr/haberler/110/fotograf-yarismasiAyrıca dünya genelinde yapılan çeşitli araştırmalara göre satranç; genel zeka, kendi kendini kontrol, analitik yeteneğin arttrılması ve özellikle genç nesillerde kendine güvenin aşılanması gibi çok çeşitli konularda önemli rol oynuyor.Bu kapsamda Mersin Uluslararası Narenciye Festivali'nin bir diğer amacı da satranç turnuvası aracılığı ile özellikle gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı