Akdeniz’deki okulları narenciye kokusu sardı

​Bu yıl 17-18 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında Akdeniz ilçesindeki okullara narenciye dağıtımı yapıldı.

Akdeniz’deki okulları narenciye kokusu sardı
Akdeniz’deki okulları narenciye kokusu sardı admin
Bu içerik 311 kez okundu.

-Mersin Ticaret Borsası koordinatörlüğünde bu yıl 6.'sı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında Akdeniz ilçesinde bulunan okullara narenciye dağıtımı yapıldı.Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk da Sadettin Bey İlköğretim Okulu’ndaki dağıtımlara katılarak, öğrencilere narenciye dağıttı. Renkli görüntülere sahne olan dağıtımda tüm öğrenciler festival heyecanını şimdiden yaşamaya başladı.
PAMUK: "NARENCİYE ÜRÜNLERİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ"
Narenciyenin başkenti olan Mersin’de üretilen ürünlerin gerek tüketiminin, gerekse iç ve dış piyasada tanıtımının önemine dikkat çeken Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, bütün Mersinlileri, yerli üreticilerin bin bir emek ve zahmetle yetiştirdiği narenciye ürünlerine sahip çıkmaya ve uluslararası niteliğe sahip festivale katılmaya davet etti. Mersin Narenciye Festivali’nde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Pamuk, Akdeniz ilçe sınırlarında bulunan ilkokullarda okuyan binlerce öğrenciye, festival etkinlikleri kapsamında tonlarca narenciye ürünü dağıtımını tamamladıklarını da sözlerine ekledi.

AMAÇ NARENCİYE TÜKETİMİNİ ARTTIRMAK


Mersin Ticaret Borsası ve Narenciye Festivali icra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir,feltival’e ilişkin yaptığı basın açıklamasında, yapılan bu etkinlikte öğrencilere, vitamin ve mineral deposu narenciyenin sağlık açısından faydaları ve bilinçli beslenmedeki öneminin anlatıldığını söyledi. Kalsiyum, demir ve potasyum açısından zengin olan narenciyenin soğuk algınlıklarına iyi geldiğini ve kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğunu ifade eden Özdemir, "Yapılan araştırmalar narenciyenin kanı temizlediğini ve cildi canlandırdığını gösteriyor. Karaciğerin düzenli çalışmasından tutun da, kanserle mücadeleye kadar çok yönlü faydaları var. Özellikle genç nesillerimiz arasında narenciye tüketimini arttırmayı hedefliyoruz." dedi.
Mersinlileri 17-18 Kasım’da Mezitli Sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’ne katılmaya davet eden Özdemir, yaratılan narenciye dünyasında coşku ve eğlence dolu 2 gün yaşanacağını ifade etti. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi