Mersin Polisi suçlunun ensesinde

​ Mersin Polisi yaptığı çalışma sonucu 2 adet ruhsatsız tabanca, Gümrük Kaçağı Bandrolsüz Sigara,Esrar,cinsel içerikli hap ele geçirildi. Çalışmalarda çeşitli suçlardan aranan 54 kişi de yakaladı.

Mersin Polisi suçlunun ensesinde
Mersin Polisi suçlunun ensesinde admin
Bu içerik 854 kez okundu.

Edinilen  bilgiyegöre,Mersin Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Ruhsatsız Ateşli Silahlara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde 2 adet ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait 2 şarjör ve 19 adet fişek ele geçirildi, yakalanan silah sahipleri Z.G. ve İ.D. isimli şahıslar hakkında gerekli işlemleri başlatıldı

Gümrük Kaçağı Bandrolsüz Sigara Ticareti yapan şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalarda dört ayrı noktada toplam 2181 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilirken, şahıslar hakkında adli tahkikat başlatıldı.

Çay Mahallesi, Çilek Mahallesi ve Siteler mahallesinde Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanan ve Satan şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalarda C.G. isimli şahıstan satışa hazır halde 20 gram esrar maddesi, M.K. isimli şahıstan 4 gram esrar maddesi, A.D. isimli şahıstan 3.7 gram esrar maddesi, O.K. isimli şahıstan 1.8 gram esrar maddesi, G.E. isimli şahıstan 3 gram esrar maddesi ile Y.H. isimli yabancı uyruklu şahıstan 40 adet Vega ibareli Cinsel içerikli Uyarıcı hap ele geçirildi, şahıslar hakkında gerekli  tahkikat devam ediyor.

Gündoğdu Mahallesinde yapılan operasyon dea ise, bir iş yerinde çalıntı veya yurt dışından kaçak yollarda ülkeye sokulmuş olduğu değerlendirilen 44 adet cep telefonu ve 25 adet tablet ele geçirilmiş, iş yeri sahibi S.A. hakkında gerekli adli tahkikat başlatıldı.

S.B- M.M. ve M.A. isimli şahıslar Jandarma sorumluluk bölgesinde yapmış oldukları hırsızlık olayı nedeniyle yapılan çalışmalar sonucunda olayda çaldıkları 600 kg zeytin, bir adet su motoru, 2 adet demir bahçe kapısı ve 10 metre bakır kablo ile birlikte yakalanarak adli mercilere teslim edildi.

Hırsızlık olaylarının aydınlatılması için yapılan çalışmalarda ise;

Hal Kompleksi önünde meydana gelen iki ayrı Kap Kaç olayının şüphelisi E.Ç. isimli şahıs tespit edilmiş, olayda alınan iki adet cep telefonu Ş.S. isimli şahıstan temin edilerek sahiplerine teslim edildi.

Otodan Hırsızlık olayının şüphelisi olan M.S. isimli şahıs araçtan çalmış olduğu cep telefonu ile birlikte yakalandı,Açıktan hırsızlık olayı ile ilgili olarak G.K. isimli şahıs olayda almış olduğu 1000 dolar ve 1200 TL para ile birlikte  ele geçirildi.Mithat Paşa Mahallesinde 144 adet 0.5lt su çalınması olayı ile ilgili olarak H.Ç isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edildi.Yapılan kontrollerde ve aranan şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalarda;Hırsızlık, Tutuklu veya Hükümlünün Kaçması, Yaralama, Şantaj, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Özel Belgede Sahtecilik, Suç İşlemek Amacıyla Örgüte Üye Olma. Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme, Dolandırıcılık, Nitelikli Yağma, suçlarından haklarında kesinleşmiş 4 yıl 10 ay ve aralıklarla hapis cezası bulunan 50 şahıs yakalanarak ilgili makamlara teslim edildi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı