Erkan,’Kentimizin Sakini Değil, Sahibi Olalım’

​CHP Mersin Büyük Şehir Belediye Başkan A. Adayı Serkan Erkan, adaylığı il ilgili basın açıklamasında bulundu. Açıklamasında Yaşamak ve yaşatmak için, kentimizin sakini değil,sahibi olalım” diyen Erkan, şunları söyledi:

Erkan,’Kentimizin Sakini Değil, Sahibi Olalım’
Erkan,’Kentimizin Sakini Değil, Sahibi Olalım’ admin
Bu içerik 301 kez okundu.

“Mersinlilerin ikinci dünya savaşının yokluk yıllarında; yerini ve yapısını maddi bağışlarıyla ve imece ruhuyla, Vali Tevfik Sırrı Gür'ün önderliğinde 1947-1951 yılları arasında yaptıkları bu stadyumda, ulusal ve uluslararası futbol ve atletizm maçları ve müsabakaları yapıldı. Aynı zamanda,19 Mayıs, 23 Nisan ve anma törenleri konserler, kutlamalar diğer önemli etkinliklerinyapıldığı çocukluk ve gençlik anılarımızı yaşadığımız Mersinlilerin en önemli kitlesel buluşma alanlarından biri oldu. Ancak şimdi, yüzlerce sporcu yetiştirmiş TSG stadyum ve çevresindeki binalar,TOKİ tarafından nasıl projelendirileceği açıklanmadan kapalı tirübünler hariç yıkıldı....

Ancak TOKİ' nin, kent belleğinin ve önemli bir Cumhuriyet eserinin bu yıkımı bizim için bir son olarak görülmemeli, kentimize sahip çıkmak için bir başlangıç olarak görülmelidir.Kentin herkesin kolayca ulaşabileceği ve Efrenk(Müftü) deresinin denize ulaştığı mekanda kentimizin nefes aldığı bu alanın Mersinlilerin ; Mersin İdman Yurdu'nun(MİY) amatör sporcuların ve gençlerin kullanabileceği,denizle buluşabileceği, içinde bir spor müzesinin de olacağı, spor ve rekreasyon alanlarının olduğu bir mekan olması konusunda talebimizi ve sesimizi güçlü bir şekildeduyurarak bu alana sahip çıktığımızı göstermeliyiz.” (Bülten)
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı