CHP Gülnar adayını tanıttı

CHP Mersin İl Başkanlığı, Gülnar Belediye Başkan adayı Mehmet Kale için tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda Gülnarlılara seslenen Mehmet Kale, "Bugüne kadar Gülnarlıların acısı benim yasım, mutluluğu benim huzurum oldu. Bu duyguyu hissetmek için belediye başkanı olmak gerekmiyordu. Lakin hemşerilerime ve memleketime standartları daha yüksek bir gelecek sunabilmek için bir birinden değerli ekip arkadaşlarımla, projelerimizle yeni Gülnar'ın mimarı olmak için bu biz Gülnarız diyerek yola çıktık ve önce Allah'ın izniyle, sonra Gülnarlıların desteğiyle yerel yönetimlere talip olduk" dedi.

CHP Gülnar adayını tanıttı
CHP Gülnar adayını tanıttı admin
Bu içerik 969 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

CHP Parti Meclisi, Gülnar Belediye Başkan adayı olarak Mehmet Kale'yi belirlemişti. Kale, önceki gün düzenlenen aday tanıtım toplantısında Gülnarlılarla buluştu. CHP Mersin İl Başkanlığı'nın düzenlediği aday tanıtım toplantısına CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Gülnar İlçe Başkanı Mehmet Barut, Mersin milletvekili Alpay Antmen, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları Alper Turna, Vahap Seçer, Serdal Kuyucuoğlu, Aytuğ Atıcı, Selçuk Dereli, İsa Gök, Serdar Erkan, Toroslar Belediye Başkan aday adayı Şerife Arıcı Yıldız da katıldı.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Gülnar'da yapılan kamuoyu araştırmalarında Mehmet Kale adının öne çıktığını, parti örgütünün de Mehmet Kale'yi önermesi üzerine Parti Meclisi'nin Kale'nin adaylığını onayladığını ifade etti.

Aktay, CHP'nin öteden beri ittifak arayışında olmadığını, tabanda ittifakı, sandıkta ittifakı önemsediğini belirterek, "Arkadaşımız Mehmet Kale, tabanda birlikteliği sağlayacak ve inanıyorum ki en yüksek oyu olarak seçilecektir" dedi.

CHP Gülnar Belediye Başkan adayı Mehmet Kale de konuşmasına, "Bize yasaklanan, çocukluğumuzdan beri hep birlikte söylediğimiz andımızı okumaya var mısınız" diyerek başladı. Kale daha sonra andımız metnini okudu ve alanda bulunanlar hep bir ağızdan tekrarladı.

CHP Genel Merkezi'nce Gülnar Belediye Başkan adaylığının tarafına tevdi edildiğini belirten Kale,  "Bu süreçte desteğini esirgemeyen il başkanımıza, Parti Meclisi üyemize, milletvekillerimize, eski Köseçobanlı Belediye Başkanı merhum Mehmet Yılmaz'a ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Seçim bir savaş değildir. Seçim başlı başına bir demokrasi arenasıdır. Seçim sonucu ise takdiri ilahidir. Allah hakkımızda hayırlı olanı, gönlümüze razı eylesin. Sonuç her ne olursa olsun, ortak paydamız Gülnar olsun" dedi.

CHP Gülnar Belediye Başkan aday adayı Mehmet Kale, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugüne kadar Gülnarlıların acısı benim yasım, mutluluğu benim huzurum oldu. Bu duyguyu hissetmek için belediye başkanı olmak gerekmiyordu. Lakin hemşerilerime ve memleketime standartları daha yüksek bir gelecek sunabilmek için bir birinden değerli ekip arkadaşlarımla, tarım ve hayvancılık alanında, eğitim alanında, kadın hak ve huzuru alanında, sanayi ve istihdam alanında, sosyal kültürel alanda, turizm  alanında geliştirdiğimiz projeler ile yeni Gülnar'ın mimarı olmak için bu biz Gülnarız diyerek yola çıktık ve önce Allah'ın izniyle, sonra Gülnarlıların desteğiyle yerel yönetimlere talip olduk. Genç, yaşlı, kadın, çocuk, emekli, memur, işçi herkesin huzurlu ve mutlu yaşayabileceği yeni Gülnar'ın mimarı olma yolunda bizimle yürümeye hazır mısınız Gülnar? Birçoğunuz beni tanıyorsunuz. Niyetimi, samimiyetimi, hassasiyetimi biliyorsunuz. İnanıyorum ki Allah halis niyetlilerle beraberdir. Bu inançtan aldığım güçle yüreğimi sizin avuçlarınıza bırakıyorum ve kendimi size, sizleri de Allah'a emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Varlığınız daim olsun."Konuşmaların ardından, CHP il ve ilçe yöneticileri ile Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları da sahneye çıkarak Gülnarlıları selamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı