Advert
Advert
Advert

Tuna Silifke’de oda temsilcileriyle buluştu

​Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Tuna Silifke’de oda temsilcileriyle buluştu
Tuna Silifke’de oda temsilcileriyle buluştu admin
Bu içerik 281 kez okundu.
Advert

Mersin Toroslar  ilçe Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; Sivil Toplum kuruluşu temsilcileriyle  bir araya geldi.Torosyar Belediyesi basın merkezinden yapılan açıklama göre,MHP Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerinde; Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun, Silifke Bakkal, Bayi ve Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası ile Yeni Silifke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Zahide Doğan, Silifke Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Uçal Mavili ile Silifke Minibüsçüler Odası Başkanı Yılmaz Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Başkan Hamit Tuna, daha sonra Türkiye Kamu-Sen Silifke İlçe Temsilciliğini de ziyaret ederek, İlçe Temsilcisi İbrahim Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve  Türk Diyanet Vakıf Sen Mersin Şube Başkanı  Nuh Yelli ile de görüşerek, projelerini anlattı ve taleplerini dinledi.

Silifke’de de STK ve Kurum Temsilcilerinin takdirlerini alan Başkan Tuna; “Ortak akılda ve birlikte yapabilmenin o güzelliğini biz Toroslarımızda başardık. Kurumlarımızla her zaman istişaremiz güçlü oldu. Mersin’de huzur ve güvenin tesis edilmesi noktasında uzlaşmacı yanımız ve yönümüz var. Biz herkesle oturur, konuşuruz ve ortak akılda bir yol buluruz” dedi.

“Kentimiz için önemli adımları ve doğru kararları oluşturmak adına yola çıktık” diyen Başkan Hamit Tuna, İlçenin kendi kendine yetebilmesi adına sağlık, eğitim ve güvenlik gibi kamu kurum ve kuruluşlarına arsa tahsislerinde bulunarak, Toroslar’ı sosyal ve ekonomik yönden kalkındırdıklarını söyledi.

Başkan Tuna; “Doğru adımlarla ve doğru belirlediğimiz stratejilerle Toroslar’da sağlık, eğitim ve gençlik dedik. Bu yönde çok önemli çalışmalar yaptık. Sağlığın bütün resmi kurumlarını bölgemize çektik. Diş Hastanesine yer verdik. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yerinin büyütülmesini sağladık. Sağlık Bakanlığı’na İlçemizde 232 bin metrekare yer vererek Mersin Şehir Hastanesi’nin bölgemizde konuşlanmasına vesile olduk. Milli Eğitim Müdürlüğümüze 25 okul yeri vererek, Toroslar’ı en fazla eğitim kurumuna sahip bir ilçe konumuna getirdik. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için 10 spor kompleksi yaptık ve 5 spor kompleksimizin yapım çalışmaları da devam etmektedir. Tesisleşme anlamında da sadece Mersin’de değil, Toroslar’ı Çukurova çanağında en önde belediyelerden biri yaptık. Mersin Otogarına 85 dönüm yer verdik. Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne ilçemizde arsa verdik ve bina çalışmaları da tamamlanmak üzere. Akdeniz ilçemizdeki kurumları olduğu gibi Toroslar’a taşıdık. Bu bir strateji ve yol haritasıdır. Hayali düşünceye, düşünceyi projeye ve projeyi de sonuca getirmektir. Belediyemizi kurumsal kimlik yönünden üreten bir yapıya kavuşturduk. Bu hizmetlerimizle dünden bugüne Toroslar’daki arsa değeri 20 kat büyüdü. Adaletli olmayan, payidar ve kalıcı olamaz. Hizmetlerimizi ve insanlarımıza yaklaşımımızı hep adaletli bir şekilde kendimize şiar edindik. Bu yapımız da devam edecektir. Şehirde ne varsa köylerimizde de olsun istedik. Ama buraların doğal dokusunu bozmadan hizmetler ürettik. Toroslar artık Doğaya açılan kapı olarak tabir edilmektedir. Biz bu hizmetlerimizi Mersinimize de yaymak istiyoruz. Yaşadığımız yerlerin doğallığını bozmadan yaşam kalitesini yükselten projelerle daha yaşanılabilir bir pozisyona sokmak bizim boynumuzun borcudur. Belediyecilikte de formülümüz; ilgi, bilgi ve takiptir. İşimizle ilgili ve bilgili olduk ve hizmetlerimizin kalıcı olması için hep takibini yaptık” dedi.

Silifke İlçesi’nde esnafı da gezerek, hayırlı işler temennisinde bulunan ve vatandaşlarla da sohbet eden Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın, MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını tebrik eden Silifkeli hemşehrilerinden de destek sözü geldi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı