Advert
Advert
Advert

Talay, ‘Atamızı Saygı ve Özlemle Anıyoruz’

​Kültür eski Bakanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı M. İstemihan Talay, büyük önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’nci yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Talay, ‘Atamızı Saygı ve Özlemle Anıyoruz’
Talay, ‘Atamızı Saygı ve Özlemle Anıyoruz’ admin
Bu içerik 439 kez okundu.
Advert

Mesajında, “Atamızı saygı ve özlemle anıyoruz. Her türlü çağ dışı gerici anlayışlarla mücadelemiz Atamızın gösterdiği yolda sonsuza kadar devam edecektir” diyen İstemihan Talay, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Atatürk; Ülkemizin geldiği yerde koyduğu ilke ve devrimlere ne kadar çok ihtiyacımızın olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır. Bizlere göstermiş olduğu en hakiki mürşidin bilim ve ilim olduğu gerçeğini hiçbir zaman unutmadan her türlü çağ dışı gerici anlayışlarla mücadelemiz sonsuza kadar devam edecektir. Kurmuş olduğu laik cumhuriyetten ve göstermiş olduğu çağdaş uygarlık hedefinden hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz”.

Büyük önder  Atatürk’ün geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçtiğini, Türk milletinin, sarsılmaz bir inançla sahip çıktığı ve koruduğu cumhuriyeti ve onun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azim ve kararlılığında olduğunu belirtenCHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı  İstemihan Talay, sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Cumhuriyetimizin ve Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk milletinin Ulusal Mücadele ve Çağdaşlaşma Lideri olarak kalmamış, tüm dünyaya örnek olan engin düşünceleriyle çağdaş bir uyanışın öncüsü ve evrensel bir hareketin de kaynağı olmuştur. Atatürk, devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma bilincine erişmiş, bağnazlıktan ve dogmalardan uzak, akılcı ve yaratıcı düşünen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmaya çalışmıştır. Ebediyete intikalinin 80’nci yıldönümünde, büyük önderimiz Atatürk’ü bir kez daha saygı, özlem, minnet ve rahmetle anıyorum.’’

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı