Advert
Advert
Advert

'Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz’

​MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal'in vefatının 79. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Kızıltan mesajında şunları söyledi:

'Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz’
'Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz’ admin
Bu içerik 248 kez okundu.
Advert

“En değerli varlığımız ve milletimizin gücünün sembolü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Aziz Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 80’inci yıl dönümünde bir kez daha özlem, rahmet ve minnetle anıyoruz. Onun, yaşadığı çağı aşan vizyonunu gördükçe eserlerine, düşüncelerine ve ideallerine olan bağlılığımız daha da artmaktadır.

10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun bilim, çağdaşlaşma ve evrensel insanlık ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı gösterme günüdür.  Dayandığı evrensel insanlık değerleri ve odak noktası bilim olan düşünceleri, ayrıştırmadan tüm milletimizi kucaklamış, ulusumuzun ortak paydası olmuş ve bizi birey olarak değerli kılan vatandaşlık sıfatı ile yüceltmiştir.

İş dünyası olarak ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı yineleyerek, ülkemizi daha güçlü, daha zengin bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önderimizin çizdiği yoldan sapmadan her anlamda zengin ve gelişmiş bir Türkiye idealini gerçekleştirmek için, her geçen gün daha da artan bir istekle çalışıyor ve O’nu bir kez daha minnetle anıyoruz.

O’nun dediği gibi, vücutlarımız elbet bir gün toprak olacak ama Türkiye Cumhuriyeti bu temellerle sonsuza kadar yaşayacaktır”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı