Yeşilboğaz: ‘Atatürk devrimlerinin yılmaz bekçileriyiz’

​Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan bedenen ayrılışının 80. yıldönümünde yayımladığı mesajla andı.

Yeşilboğaz: ‘Atatürk devrimlerinin yılmaz bekçileriyiz’
Yeşilboğaz: ‘Atatürk devrimlerinin yılmaz bekçileriyiz’ admin
Bu içerik 265 kez okundu.

Yazılı bir açıklama yapan Yeşilboğaz, “Rehberimiz O’nun ilkeleri ve bıraktığı manevi mirastır. Atatürk ilke ve devrimleri, geleceğimize yön vermeye devam edecektir. İlke ve devrimlerinin yılmaz bekçisiyiz” dedi.

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz mesajında, “Dünya liderlerinin saygı duyduğu ve örnek aldığı Atatürk, uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgeciliğe karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen büyük bir devlet adamıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ve devrimleri; çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmayı, demokrasiyi, laikliği ve sosyal hukuk devletini hayata geçirme, kadın erkek eşitliğini sağlama ve emperyalizme karşı mücadelemize önderlik etmektedir. Çağdaş medeniyet seviyesini aşma yolunda önemli atılımlar gerçekleştirmiş olan Atatürk, hayatının her döneminde geleceği düşünerek, çok önemli söylemler geliştirmiş ve bunları eyleme dökmüştür. O, üstün zekâsı ile yok olmak üzere olan bir milleti yeniden ayağa kaldırmıştır” ifadesini kullandı.

Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, barış ve özgürlük yolunda attığı adımlarla, mazlum milletler için özgürlüğün ve bağımsızlığın hem kahramanı, hem de sembolü olduğunu belirten Yeşilboğaz, “Atatürk ilke ve devrimlerinin yok edilme çabalarının olduğu günümüzde,  O’nun bizlere armağan ettiği tüm değerlere duyduğumuz şükran her geçen gün daha da artmaktadır. Atatürk’ün devrimlerine ve Cumhuriyet’e yapılan saldırılar karşısında da hiçbir zaman tepkisiz ve sessiz kalmadık, hiçbir zaman da kalmayacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum. O’nun izini ne yapsanız, tarihten silemezsiniz. Rehberimiz O’nun ilkeleri ve bıraktığı manevi mirastır. Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyetin, ilke ve devrimlerinin her daim yılmaz bekçileriyiz.

Milletimizin çağdaş bir toplum olma yolunda geleceğini aydınlatmış gerçek bir önder olan Atatürk, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve Cumhuriyetimizin değerlerini sonsuza kadar korumayı ve savunmayı Türk gençliğine bırakmıştır. Atatürk’ü her 10 Kasım’da daha iyi anlamak ve anlatmak hepimizin görevi olsun ki, bizden sonraki nesillerimiz onu daha iyi anlasın. Çocuklarımıza ve bizden sonraki nesillere yapacağımız en iyi hizmet budur. O’nun ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir. Atatürk’ün gerçekleştirdiği siyasi, sosyal ve ekonomik reformlarla kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti; çağdaş, laik ve hukuk devleti düzeninden ödün vermeden ilerlemelidir.

‘Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir’ diyen, Cumhuriyetimizin kurucusu, laik, demokratik ve aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında bir kez daha saygıyla ve büyük özlemle anıyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış