Advert

Bağımlılıkla kararlı mücadele!

​Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldıMersin Valisi Ali İhsan Su, toplantıda yaptığı konuşmada,bağımlılıkla mücadelede en önemli konunun hedef kitlenin maddelerden uzaklaştırılması olduğunu söyledi.

Bağımlılıkla kararlı mücadele!
Bağımlılıkla kararlı mücadele! admin
Bu içerik 139 kez okundu.

‘Mersin Bağımlılık İle Mücadele Koordinasyon Kurulu’ 6. toplantısı Vali Ali İhsan Su başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda; Vali Yardımcıları, ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı öncesinde yaptığı konuşmasında, ülkemiz ve ilimizde bağımlılıkla mücadele konusunda çok ciddi çalışmalar yapıldığını kaydederek, özellikle son dönemlerde ilimizde önemli başarılar elde edildiğini söyledi.

Bağımlılık ile mücadele kapsamında güvenlik güçlerimizin yürüttüğü başarılı operasyonlara dikkat çeken Vali Su, diğer taraftan Sosyal Destek Projeleri (SODES) ile sivil toplum kuruluşları tarafından da çok önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, yürütülen başarılı çalışmaların, bundan sonra da artarak devam edeceğinin altını çizdi.

Vali Ali İhsan Su; “Madde bağımlılığı konusunda ilk hedefimiz aile ve bireyleri bilinçlendirerek, madde bağımlılığı oluşmasını önlemek diğer önemli bir hedefimiz ise bağımlı vatandaşlarımızın tedavilerini gerçekleştirerek, maddelerden uzaklaşmasını sağlamaktır. Bu iki yönde hem genel idare birimleri hem de belediyelerimiz gerekli çalışma ve denetimleri işbirliği içerisinde sıkı bir şekilde yapıyor.” dedi. Tüm kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarına bu zamana kadar yürüttüğü başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Su, sözlerini bağımlılıkla mücadele amacıyla yürütülen çalışmaların bundan sonra da kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayarak noktaladı.Toplantı, yapılan sunumların ardından katılımcıların görüş ve çözüm önerilerinin alınması ile sona erdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minik eller çalışıyor
Minik eller çalışıyor
Müftü Deresi Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Yenileniyor
Müftü Deresi Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Yenileniyor