Öğrencilerinden Milli Eğitim'e ziyaret

​9. Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatları’ndaDünya 2.liği ve 3.lüğü kazanarak tarihi bir başarıya imza atan Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Okul Müdürü Abdurrahman Devran ve öğretmenleri ile birlikteMersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca’yı ziyaret ettiler.

Öğrencilerinden Milli Eğitim'e ziyaret
Öğrencilerinden Milli Eğitim'e ziyaret admin
Bu içerik 235 kez okundu.

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Mersin Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Cihat Çalışkan ve Onur Özgür Kolanç, Çevre kategorisinde “Piezoelektrik Kristali ve Termoelektrik” malzeme yardımıyla Gri Suyun Kullanılması: “Güneş Enerjili Sulama Sistemi Tasarımı” çalışmaları ile Dünya 2.si oldu. Aynı yarışmada Enerji kategorisinde yarışan Hasan Yeşiltepe ve Süleyman Culha “Tuzlu Su” Yardımıyla “Aktif Karbon Kapasitör” olarak kullanımı ve “Araba Camı Örneği” çalışması ile Dünya 3.sü oldu.

Ayrıca Abdulkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek için yürüttüğü ´´Gençlik Projeleri Destek programı ´´ nda katıldıkları “TEKNOLOJİ İLE YENİLİKÇİ VE YARATICI ÇALIŞMALARIM” isimli çalışmaları ile 19.000 TL hibe almaya hak kazandı.

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Koca, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başarılarından dolayı Okul Müdürü Abdurrahman Devran ve öğrencileri tebrik etti.

Öğrencilerimize başarılarının devamını dileyen Koca öğrencilere Satranç Seti hediye etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış