Gökçel’den 10 Kasım mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Atatürk’ün adını ve mirasını gölgelemeye çalışanların asla başarılı olamayacağını belirtti.

Gökçel’den 10 Kasım mesajı
Gökçel’den 10 Kasım mesajı admin
Bu içerik 273 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. mesajındaDemokratik, laik, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir 10 Kasım’da daha özlemle ve minnetle andıklarını  dile getiren Gökçel,

“O’nun yüce mirasının tahrip edilmek istendiği bugünlerde 10 Kasımlar umutsuzluk günü olamazlar .Bugün yeisle baş eğme, Ata’mızı sadece anma günü değildir.

Gün, O’nu kaybetmenin hüznünü yaşarken, çizdiği aydınlık yolda yürüyecek genç nesillere Atatürk’ün ilkelerini, ideallerini ve Cumhuriyet’i kavratma günüdür.Gün, O’ndan devraldığımız şanlı bayrağımızı gururla dalgalandırma, Atatürk’ü anlama günüdür.

Gün, eşsiz liderimizin mirası olan Cumhuriyet’e, bağımsızlığa, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne sahip çıkma günüdür.Atatürk ilke ve devrimlerinin gösterdiği hedeflere, çağdaş, aydınlık bir Türkiye umuduna dört elle sarılmak her geçen gün daha gerekli hale geliyor” ifadelerini kullandı.

O’nun adını ve mirasını gölgelemeye çalışanların emellerine asla ulaşamayacağını vurgulayan Gökçel şunları kaydetti: “Mustafa Kemal Atatürk’ün anısı ulusumuzun kalbinde ışıklar içinde parlamaktave bu aydınlık, dâhili ve harici bedhahları korkutmaktadır.

O’ndan aldığımız güçle O’nun mirası olan demokratik, laik, çağdaş bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılacağımıza güvenim tamdır.Barışa, özgürlüğe, demokrasiye, bağımsızlığa, ilke ve devrimlerine olan kararlı inancımla Ulu Önder’i büyük saygı, sevgi ve minnetle anıyorum.Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim!”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış