ÇUGİDER Mersin’e projelerle katkı sunacak

Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER) Başkanı Süleyman Aktaş yapacakları projelerle Mersin’e katkı sunmak istediklerini belirtti.

ÇUGİDER Mersin’e projelerle katkı sunacak
ÇUGİDER Mersin’e projelerle katkı sunacak admin
Bu içerik 347 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

ÇUGİDER Başkanı Süleyman Aktaş, Başkan Yardımcısı Yekta Çetin, Genel Sekreter Filiz Burakgazi ve Basın Sözcüsü Sibel Gelbul ile birlikte Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş’ı ziyaret etti.

Aktaş, burada yaptığı açıklamada ÇUGİDER başkanlığını yeni devraldığını hatırlatarak “Sizlerle tanışmak için bu ziyareti gerçekleştirdik. Derneğimiz 3 senelik bir dernek. Mersin’e yönelik çalışmalar yapıyoruz. 3 sene içinde federasyona bağlı bir dernek haline geldik. Mersin’imize faydalı şeyler yapıyoruz. Elimizden geldiğince kendimizi Mersin’e göstermeye çalışıyoruz. Yönetimimizde çok değerli arkadaşlarımız var. Kendi aramızda görüşerek elimizden geldiğince proje üretiyoruz. Dernekçilik birazda projeciliktir. Mersinimize ülkemize bir şeyler yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

Derneğin Basın sözcüsü Sibel Gelbul’da çok yeni bir dernek olmalarına rağmen 3 sene içinde katma değeri yüksek işler gerçekleştirdiklerini söyledi. Bunlardan en önemlisinin Lojistik Çalıştayı olduğunu ifade eden Gelbul, “Mersin lojistik köyü. Lojistik sektörü için zengin bir yer. Biz Toros Üniversitesi ve Lojistik sektöründe tecrübeli arkadaşlarımızla geçen sene Gümrük Müşavirleri odası ile bir çalışma gerçekleştirdik. Vali Bey’e söz vermiştik. Verdiğimiz söz üzerine hareket ettik. Çalıştayımızın sonuç bildirgesini Toros Üniversitesi Rektörümüz Vali Bey’e teslim etti. Orada hem çocuklarımıza tez konusu hemde sonuç bildirgesi anlamında katkıda bulunduk” şeklinde konuştu.

 

GELBUL: EĞİTİM, KADIN VE GENÇLİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

Yaptığımız çalışmaları paylaştıklarını anlatan Gelbul şöyle devam etti: “MESİAD o dönem bizi aradı Lojistik Çalıştayı’nın sonuç bildirgesini bizden talep etti. Bu konuda hep açığız. Dernekler tek başına değil hep birlikte bir çalışma yaparsa, yaptığı çalışmayı paylaşırsa kazanım burada. Artı bizim bir jakaranda koruluğumuz var. Jakaranda Mezitli Belediye Başkanımızla başladı. Hem doğaya faydalı. Jakarandaagacı araçlardan çıkan egzoz gazını absorde ediyor. Hem doğa için hemde her birimizin böyle bir ağacı olsun diye yaptık. Koruluğumuz bayağı bir büyüdü. ‘Eğitime seninde katkın olsun’ projesi yapıldı. Bu proje çok yerinde bir proje idi ki eğitim bizim bir yaramız. Belediyenin park bahçeleri bize bir obje yaptı. Biz bu objelerini iş insanlarına sattık. Bedelini de onlardan aldık. 2 tane okulumuzun çok ihtiyacı olan tefrişatını yaptık. Yaptığımız her şey eğitim, gençlik ve kadın için.Yeni dönem içinde başkanımız start verdi. Biz iş insanıyız. İş insanı isek birazcık ta iktisadi teşebbüs ve gençlere iş imkanı sağlayacak bir çalışma yapalım dedik. Onun hazırlıkları var şu anda.”.     

MGC Başkanı Turgay Demirtaş ise cemiyet ve gazeteci olarak proje üretenlerin her zaman yanında olduklarını ifade ederek “Şehre katkı sunan herkesi destekliyoruz. Proje üretmek çok önemli. Faydalı işler yaptığınız sürece sizin yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Jandarmadan çocuklara sürpriz
Jandarmadan çocuklara sürpriz