Yenişehir’den öğrencilere narenciye

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi tarafından, ilçedeki okullarda öğrencilere 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında narenciye dağıtımı yapıldı. Ayrıca, beslenmenin önemi anlatıldı.

Yenişehir’den öğrencilere narenciye
Yenişehir’den öğrencilere narenciye admin
Bu içerik 864 kez okundu.

-Mersin’de bu yıl 6’ıncısı 17-18 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek olan Uluslararası Narenciye Festivali kapsamında Yenişehir Belediyesi’nce İlçedeki ilçesindeki okullara narenciye dağıtımı yapıldı. Ayrıca Yenişehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nuran Kurtuluş ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Alan tarafından öğrencilere narenciyenin faydalarını ve beslenmedeki önemi anlatıldı, ayrıca yapılacak olan festivale aileleri ile birlikte katılmaları konusunda bilgilendirildi. 

Mersin'in simgeleşen festivallerinden biri haline gelen ve bu yıl yaklaşık 26 ülkeden gösteri gruplarının katılacağı 6. Mersin Uluslararası Narenciye Festivali'ne Yenişehir Belediyesi tam destek veriyor.

“Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'nin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz diyen Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; bölgemizılıman iklime sahip olduğundan her köşesinde narenciye yetiştirilebilmektedir. Narenciyenin faydaları saymakla bitmez. Yenişehir Belediyesi olarak gerçekleşecek olan festivalde Narenciyeyi tüm dünyaya tanıtmak, narenciye tüketiminin yanı sıra marka değerini arttırmak temel hedefimiz olacaktır.  Festivalde narenciyenin tanıtımının yanı sıra şehrimizin tanıtımı içinde gayret göstereceğiz” dedi.

Festival 17-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Adnan Menderes Bulvarı sonunda bulunan alanda yapılacak. (Bülten)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Jandarmadan çocuklara sürpriz
Jandarmadan çocuklara sürpriz