Advert
Advert
Advert

Trol ileYasadışı avcılığa ceza

​Mersin ‘in Akdeniz İlçesi Kazanlı mevkiinde Akdeniz Bölge Komutanlığı’na bağlı sahil güvenlik botu görevleri ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından yasa dışı olarak trol ile balık avladıkları belirlenen teknelere ceza uygulandı

Trol ileYasadışı avcılığa ceza
Trol ileYasadışı avcılığa ceza admin
Bu içerik 390 kez okundu.
Advert

-Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık Ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ve Akdeniz Bölge Komutanlığı Sahil Güvenliği ile birlikte 07/11/2018 tarihinde Akdeniz İlçesi Kazanlı mevkiinde  ortak denetim yapıldı. Yapılan denetim ve kontroller sırasında tespit edilen t Şebeke Trol teknesinin ağ ve kapılarına, İdari Para Cezası uygulanmak üzere el kondu.

İl Müdürüm Arif ABALI Konu ileilgili  yaptığı  açıklamada, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanun ve ticari amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğ doğrultusunda Deniz'de yasak olan su ürünleri avcılığına ilişkin denetim gerçekleştirdiklerini belirtti. Denetimlerin sahil güvenlik desteğiyle yürütüldüğünü, Trollerle ilgili yasakları ihlal eden, çiğneyen tekneler ve şahıslarla ilgili işlem yapıyoruz. Ayrıca burada bulundurulması yasak olan ağ, kapı gibi malzemeleri de topluyoruz. Denetimlerde bulunan trol ağları ve kapılarına el koyduk. Av yasakları ile ilgili uygulamalarımız sürecek." diye konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı