MEÜ'de Organ ve Doku Bağışı Haftası etkinliği

​MEÜ Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlik kapsamında organ ve doku bağışına yönelik toplumsal farkındalığı arttırmak için tanıtım standı açıldı. Standı ziyaret eden misafirlere de yeşil kurdele takıldı

MEÜ'de Organ ve Doku Bağışı Haftası etkinliği
MEÜ'de Organ ve Doku Bağışı Haftası etkinliği admin
Bu içerik 384 kez okundu.

Mersin Üniversitesi(MEÜ) Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından  ‘’3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası’’ farkındalığı çerçevesinde Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Meydanı’nda  organ ve doku bağışı farkındalığı etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında; 7 Kasım 2018 Çarşamba günü, İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Birgül Vural Doğru ve İç Hastalıkları Hemşireliği dersini alan öğrenciler tarafından, organ bekleyen binlerce hastaya organ ve doku bağışına yönelik toplumsal farkındalığı arttırmak için tanıtım standı açıldı.

Tanıtım standında hazırlanan afiş, broşür ve pankartlarla organ ve doku bağışının önemi, hangi organ ve dokuların bağışlanabildiği, kimlerin organ bağışı yapabileceği, organ ve doku bağışı için nerelere başvurulabileceği, yasal dayanağı ve dini açıdan sakıncasının olmadığı gibi konular hakkında gerekli bilgiler verildi. Organ ve doku bağışına yönelik farkındalık oluşturmak için standı ziyaret eden misafirlere yeşil kurdele takıldı. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Jandarmadan çocuklara sürpriz
Jandarmadan çocuklara sürpriz