TEMAD’dan 10 Kasım mesajı

​“Atatürk’ün kurduğu ve bize emanet edilen cumhuriyet sayesinde çağdaş ve yüksek değerler elde ettik”

TEMAD’dan 10 Kasım mesajı
TEMAD’dan 10 Kasım mesajı admin
Bu içerik 414 kez okundu.

Türkiye emekli astsubaylar Derneği (TEMAD)Mersin İl  Başkanı  Halil Kur 10 Kasım Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışının 80 İnci Yıldönümü nedeniyle bir  mesaj yayınladı.  Kur Mesajında şunları söyledi:

“-Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Devlet Adamı eşsiz Lider Atatürk’ümüzü ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 80’inci yıldönümündeyiz.

“Benim Naçiz Vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Sözünün temelinde kurulan Türkiye Cumhuriyetine çok yönlü saldırılar yapılmakta ve emanetine hem içten, hem dıştan tehditler gelmektedir. Yüce Türk Milleti olarak Atatürk’ün kurduğu ve biz emanet edilen cumhuriyet sayesinde çağdaş ve yüksek değerler elde ettik.

İstiklal savaşında şehitlerimizin kanları pahasına kazandığımız bu kutsal vatana, bölücü terör örgütü ve arkasındaki destekçileri tarafından alçakça saldırılar yapılmaktadır.Emperyalist güçlere karşı büyük bir milli gurur savaşı vererek bağımsızlık mücadelesini kazanan Türk Milleti dün olduğu gibi bugünde vatanını ve milli varlığını tehdit eden saldırılara cevap verecek azim ve kararlılıktadır.Türk Milleti milli birlik ve beraberlikle her türlü güçlüğü yenmesini dün olduğu gibi yarında bilecektir.10 Kasım bizim sadece milli bir yas günü değil aynı zamanda Atatürk’ün mirası olan Türkiye cumhuriyetini korumak için gizli yada açık tehditlere ve düşmanlara karşı milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 80 inci yılında büyük önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükran ile anıyor manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı