Advert

TURAB Genel Başkanı Sunay’dan 10 Kasım mesajı

​Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Canan Sunay, Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

TURAB Genel Başkanı Sunay’dan 10 Kasım mesajı
TURAB Genel Başkanı Sunay’dan 10 Kasım mesajı admin
Bu içerik 180 kez okundu.

Atatürk’ün yaşamı boyunca bağımsızlık mücadelesi verdiğini dile getiren Sunay, 10 Kasım’ların Atatürk’ü anma günü olmasının yanında O’nun ilkelerinin, fikirlerinin ve ideallerinin genç kuşaklara aktarılmasına vesile olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk'ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.

Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Atatürk’ün ilke ve inkılapları ile hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Genç nesiller ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak güçtedir.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz.”

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanka Polis öğrencilerle
Kanka Polis öğrencilerle
CHP'li Gökçel’den Bakan Soylu'ya 'Mermi' sorusu
CHP'li Gökçel’den Bakan Soylu'ya 'Mermi' sorusu