Advert
Advert
Advert

Öğrenciler Filtre Su Müzesi’ni ziyaret etti

​ Yunus Emre İşitme Engelliler Okulu öğrencileri ve öğretmenleri, MESKİ Filtre Su Müzesi'ni gezdi. Etkinlikte Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan uzman biyolog Nebi Şengezer tarafından, içmesuyunun nasıl elde edildiği ve evlere gelinceye kadar hangi aşamalardan geçtiği konusunda bilgiler verildi.

Öğrenciler Filtre Su Müzesi’ni ziyaret etti
Öğrenciler Filtre Su Müzesi’ni ziyaret etti admin
Bu içerik 184 kez okundu.
Advert

-Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen proje kapsamında, 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrencilere yönelik düzenlenen su bilinci, suyun önemi, su tasarrufu eğitimleri ve Filtre Su Müzesi gezisi etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda; son olarak Yunus Emre İşitme Engelliler Okulu öğrencileri ve öğretmenleri, MESKİ Filtre Su Müzesi'ni gezdiler. 

MESKİ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce organize edilen etkinlikte, öğrencilere Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan uzman biyolog Nebi Şengezer tarafından, içmesuyunun nasıl elde edildiği ve evlere gelinceye kadar hangi aşamalardan geçtiği konusunda bilgiler verildi. Öğrenciler, Filtre İçmesuyu Arıtma Tesisi'nin tarihi önemi bulunan ünitelerine ve arşivlerden derlenen fotoğraflarına büyük ilgi gösterdi. Eğitimin ardından öğrencilere ve öğretmenlere su tasarrufunu anlatan broşürler ve hediyeler verildi.Yeni Eğitim Öğretim yılı ile birlikte Sabiha Çiftçi Meslek Lisesi, Tarsus Dedeler Ortaokulu, Erdemli Kocahasanlı Ortaokulu, Merkez Sağlık Koleji, Tarsus Mehmet Ramiz Asutay Ortaokulu, Değişim Koleji, Yunus Emre İşitme Engelliler Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Filtre Su Müzesi gezdirilerek müzede yer alan üniteler anlatılırken, arşivlerden derlenen fotoğraflar gösterildi. Erdemli Birey Koleji öğrencilerine ise suyun önemi, su tasarrufu ve atıksuyunbertarafı konusunda eğitim verildi. Yapılan sunumlarda, evde hangi yöntemlerle su tasarrufu yapabileceği anlatıldı.MESKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “MESKİ Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile Mersin’de bulunan lise ve ortaokul öğrencilerine su bilinci, suyun önemi, su tasarrufu eğitimleri ve restore edilen Filtre Su Müzesini tanıtmak için gezi düzenlemeye devam ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte yaklaşık 800 öğrencimize eğitim verdik. Su tasarrufu eğitimlerimiz ve Filtre Su Müzesi gezimiz,  eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecektir.”denildi.Filtre Su Müzesini ziyaret eden öğretmenler ve öğrenciler, Filtre Su Müzesini Mersinlilerin hizmetine sundukları için;  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve MESKİ yetkililerine teşekkür ettiler. (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı