‘Projelerimizle insana dokunacağız’

Gazetemize konuşan CHP Yenişehir belediye Başkan Aday Adayı Cemal Akbudak, projelerini anlattı. Öncelikle insan odaklı hizmet üreteceğinin altını çizen Akbudak,” Yenişehir’de insana dokunan projelere ağırlık vereceğiz” dedi.

‘Projelerimizle insana dokunacağız’
‘Projelerimizle insana dokunacağız’ admin
Bu içerik 610 kez okundu.

Sinem OLLAÇ

Emekliler Derneği Mersin Şube Başkanı Cemal Akbudak, Yenişehir’e hizmet için CHP saflarından seçim yarışında. Ortaya koyduğu projelerle özellikle emeklilerin ilgi odağı haline gelen Akbudak ile konuştuk. İnsana dokunan projeler hazırladıklarının altını çizen Akbudak, “Sosyal yaşamın her alanıyla ilgili projelerimizin yanında emeklilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak adına ürettiğimiz projelerimiz var. Günümüzde yaşam şartları her geçen gün zorlaşırken en büyük sıkıntıyı emeklilerimiz çekmektedir. Bu yüzden onları ekonomik olarak rahatlatacak projeler hazırladık. Bunlardan bir tanesi de üreticiden tüketiciye halk pazarlarıdır. Bu projemiz hayata geçirildiğinde dezavantajlı guruplar dediğimiz asgariücretle geçinen emeklilerimiz gibi dar gelirlilerin mutfağına en az yüzde otuz oranında yansıyacak bir projemizdir. Biz bunu dernek çatımız altında gerçekleştirmek istiyorduk ama buna imkânlarımız el vermemişti. Şimdi Yenişehir Belediyesi’nde göreve gelmemiz halinde ilk yapacağımız çalışma bu olacaktır. Bunun yanında kadına, öğrencilerimize, gençlerimize ve yaşlılarımıza yönelik projelerimiz de hazır durumdadır. Biz insana dokunmak istiyoruz, onların sorunlarına eğilmek ve çözüm üretmek birinci önceliğimiz olacaktır” dedi.

Öte yandan gazetemize verdiği demecinde hizmet üretirken Yenişehir halkının görüşlerini alarak projeler hazırlayacaklarını sözlerine ekleyen Akbudak, şöyle konuştu: “İnsanlarımızın düşün, cenaze gibi önemli günlerinde yanında olacağız. Koltuğuna yapışıp kalan değil, Yenişehir’i mahalle mahalle gezen bir belediye başkanı olacağım. Her mahallemize bir hizmet binası yaparak insanlarımızın orada hoşça vakit geçirmesi için donatacağız. Dar gelirli vatandaşlarımız için bu konaklarda sabah çorbası ikram edeceğiz. Maliyetine yakın fiyatlarla çay, kahve ikramlarında bulunacağız ve insanlarımızın bu alanlarda kaynaşmasını sağlayacağız. Bizim birinci hedefimiz rutin belediyeciliğin dışına çıkarak insana dokunmak olacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış