Advert
Advert
Advert

Pamuk, Okul Müdürlerinin taleplerini dinledi

​Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk; bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Akdeniz İlçesi Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda, okul müdürleri ve okul-aile birlik başkanlarının dile getirdiği talepleri dinledi.

Pamuk, Okul Müdürlerinin taleplerini dinledi
Pamuk, Okul Müdürlerinin taleplerini dinledi admin
Bu içerik 270 kez okundu.
Advert

-Mersin Akdeniz  İlçeBelediye Başkanı Muhittin Pamuk, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Şimşek, Şube ve Okul Müdürleri ile Okul Aile Birlikleri Başkanlarının katılımıyla “Akdeniz İlçesi Eğitim Değerlendirme Toplantısı” yapıldı. Akdeniz Belediyesi basın merkezinden yapılan açıklama göre Eğitimin konuşulduğu ve yakın dönem içinde yapılacak hizmet ve çalışmaların değerlendirdiği toplantıda Başkan Pamuk, toplantıya gösterilen yoğun ilgi nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.

BAŞKAN PAMUK; “OKULLARIMIZA VE EĞİTİME KATKILARIMIZ DEVAM EDECEK”

Başkan Muhittin Pamuk, “Eğitimin altyapısının ıslah edilmesi, standartlarının yükseltilmesi noktasında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlerimizle işbirliği içerisinde bir yıldır çalışma yürütüyoruz. Birçok okulumuza küçük de olsa katkı sağlamaya çalıştık. Bundan sonra da yine aynı şekilde bu katkı devam edecek. Ama istedik ki bizim göremediğimiz veya özellikle okul müdürlerimiz veya okul aile birliği başkanlarımızın vurgulamak istediği bir husus olursa, yine bir araya gelelim, genel bir değerlendirme yapalım ve ona göre kendimize bir yol haritası çizelim istiyoruz. Tabi okul müdürlerimizden bir takım tespitler elde ettik. Bugün özellikle okul - aile birliği başkanlarının da fikir ve düşüncelerini almak istiyoruz” dedi.

“OKULLARIMIZIN FİZİKİ STANDARTLARI YÜKSELİRSE, EĞİTİMİN KALİTESİ DE YÜKSELİR”

Başkan Pamuk; okulların fiziki standartlarını yükseltmek ve imkânlarını iyileştirmek amacıyla Kaymakamlık ve Belediye olarak konuya hassasiyetle yaklaştıklarını vurguladı. Akdeniz Belediyesi’nin;  ilçede bulunan 110 okulun boya, badana, tadilat, çevre düzenlemesi, okul bahçesine çocuk oyun grubu kurulması gibi hizmetleri yerine getirdiğin kaydeden Başkan Pamuk, “Belediyemiz bünyesinde oluşturulan ekip aracılığıyla, okullarımız ve ibadethanelerimize yönelik hizmet ve çalışmaların kalite ve standartlarını el birliğiyle sürdürecek ve yükselteceğiz. Çünkü biliyoruz ki okullarımızın altyapı standartlarını yükseltebilirsek, beraberinde eğitimin de kalitesi yükselecek ve hedeflenen seviyeye gelecektir” diye konuştu.

OKUL MÜDÜRLERİ VE OKUL AİLE BİRLİKLERİ BAŞKANLARINDAN BAŞKAN PAMUK’A TEŞEKKÜR

Toplantının sonuna doğru söz alan okul müdürleri ve okul aile birlik başkanları; Akdeniz Belediyesi tarafından okul binalarına ve okul bahçelerine sunulan bakım ve tadilat çalışmalarının yanı sıra, özellikle okul bahçelerine kurulan çocuk oyun grupları nedeniyle Başkan Muhittin Pamuk’a teşekkür ettiler. Bazı okul müdürleri ve okul aile birlik başkanları da okullarının civarında bulunan yolların ışıklandırılması ve güvenliği, öğrencilerinin bilim-teknik yarışma ve fuarlarına katılımında ulaşımlarının sağlanması, okul bahçelerinin bakımı, çocuk oyun grubu ve kamelya kurulması, çevre koruma duvarlarının güçlendirilmesi ve binaların boyanması gibi konularda taleplerini dile getirdi. Akdeniz Belediye Başkan Pamuk, dile getirilen taleplerin takipçisi olacağını söyledi, imkânlar ölçüsünde de anlatılan taleplerin çözüleceğinin altını çizdi. (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı