GİDERİK iş Dünyasını Mersin’de buluşturacak

​Mersin’de Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) koordinasyonunda işgücü piyasasına yön veren kurum ve kuruluşların işbirliği ile düzenlenecek 8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesi, iş dünyasından 500’den fazla profesyoneli bir araya getirecek. Zirve 14 Kasım 2018 tarihinde Mersin Divan Otel’inde gerçekleştirilecek.

GİDERİK iş Dünyasını Mersin’de buluşturacak
GİDERİK iş Dünyasını Mersin’de buluşturacak admin
Bu içerik 558 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

-8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesi’nin Basın Lansman’ı Divan Oteli’nden gerçekleştirildi. Toplantıya, GİDERİK Başkanı Serkan Özada, Mersin Üniversitesi (MEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımsısı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, Dernek Başkan Yardımcısı Pınar Özer ve Palm City Genel Müdürü Levent Özer katıldı.

GİDERİK Başkanı Serkan Özada burada yaptığı açıklamada, derneklerinin insan kaynakları yönetimi, kurumsallaşma, markalaşma, dijitalleşme, konularında farkındalık uyandırmak amacıyla kurulduğunu, “kurumsallaşma ve markalaşmanın” ilk adımının ise doğru insan kaynakları planlaması ve yönetimi olduğunu söyledi.

2013 yılında Mersin’e kazandırdıkları bu zirvelerle, doğru insan kaynakları planlaması ve yönetimi konusunda gündem yaratacak konuşmacılar, profesyonel yöneticiler ve markaları bir araya getirdiklerini vurgulayan Özada, “İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirveleri konusunda Türkiye’nin en büyük markalarından biri olmak için ve uluslararası bir organizasyonu Mersin’e kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

TÜRKİYE’NİN MARKASI OLMAYI HEDEFLİYORUZ

Zirvenin planlama aşamasında kamu kuruluşları, özel sektör işyerleri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve odalarla sürekli işbirliği içinde olduklarını anlatan Özada,   bu nedenle organizasyonun Mersin’in ortak paydası olduğunu vurguladı.

Hızla ilerleyen teknolojinin ekonomik, sosyal, siyasi birçok değişimin yanı sıra insanların gündelik hayatını da etkilediğine şahit olduklarını belirten Özada, “Bu değişim, üretim ve yönetim modellerinde, dünün yönetim anlayışı ile bugünün yönetilemeyeceği gibi, bugünün yönetim anlayışı da yarın yönetilemeyeceği mottasını daha da keskinleştirmiştir. İşte bizler de dünya da gelişen yönetim modellerini, liderlik vasıflarını, insan kaynakları uygulamalarını kısaca rutin çalışma hayatımızda başımızı kaldırıp çağdaş dünya da neler oluyor, ülkemizde neler oluyor, bölgemizde neler oluyor sorusunu sormak ve bu sorulara cevap bulmak için zirveye büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

Program’da Türkiye’nin çok önemli isimlerini Mersin’de ağırlayacaklarını ifade eden Özada, “İnsan yönetimi ve liderlik konularının özellikle vurgulanacağı bir program hazırladık” dedi.

ÖZEL SEKTÖR FİRMALARININ İLGİSİNDEN MEMNUNUZ.

İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesine kamuoyunun ilgisinden son derece memnun olduklarını dile getiren Özada şöyle devam etti: “Başvuruların açıldığı daha 3. gün kontejanların yüzde 80’i tamamlandı. Mersin, Bursa, İzmir, Adana, Hatay, İskenderun, Konya illerinin yoğun ilgi gösterdiği zirveye toplam 800’e yakın profesyonel yönetici başvuru yaptı. Zirvenin kontenjanı ise 500 kişi olarak planlandı.

MERSİN TÜRKİYE’YE ROL MODEL OLDU

2010 Yılında GİDERİK ve Mersin İş Kur İl Müdürlüğü işbirliğinde başlattıkları İnsan Kaynaklarında Birlik Projesinin, 2014 yılında Türkiye geneli için rol model olduğunu hatırlatan Özada şöyle devam etti: “Mersin ilinde başlayan projenin 2018 yılının son döneminde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü koordinesinde Türkiye çapında büyük bir İK Platformuna dönüştürmek üzere çalışma başlatılması Mersin adına gurur verici bir başarı.”

Organizasyonun gerçekleşmesinde işbirliği protokolü imzaladıkları kuruluşların ve dernek üyelerinin katkısının çok büyük olduğunu belirten Özada, kardeş dernekleri Türkiye İnsan Yönetimi Derneğine ve Ege Şubesine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı