Advert
Advert
Advert

Herkes her şeyi hatırlamalı!

​Bu yıl 3. sü ‘Her kes her şeyi hatırlamalı’ teması ile düzenlenenUluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşmaları 6-11 Kasım tarihleri arasında Antalya, Mersin, Tarsus, Adana, Osmaniye, İskenderun ve Antakya’da eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Herkes her şeyi hatırlamalı!
Herkes her şeyi hatırlamalı! admin
Bu içerik 357 kez okundu.
Advert

 

HASAN KÜÇÜK

-Akdeniz Kentleri Sanat Oluşumu (ASO) üyeleri Mersin Gazeteciler Cemiyetinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı ASO sözcüsü F. Saadet Bilir yaptı.

Bilir, iki yıl önce Mersin, Tarsus ve Antakya’da eş zamanlı kültür sanat etkinlikleri ile ulusal düzeyde yola çıktıklarını belirtti. Geçen yıl aralarına Adana’nında katıldığını ifade eden Bilir, Bosna Hersek, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’tan katılımlarla uluslararası düzeye ulaştıklarını kaydetti. Bilir, bu yıl ise Antalya, Osmaniye ve İskenderun’daki sanatçı dostlarla bir araya gelince daha bir zenginleştiklerini söyledi. 

Antalya, Mersin, Tarsus, Adana, Osmaniye, İskenderun ve Antakya’da 6-11 Kasım’da düzenleyecekleri programları sanatseverlerin ücretsiz izleyebileceğini ifade eden Bilir şöyle devam etti: “Akdeniz Bölgesi’nde sanat yoluyla barış içinde,  paylaşımcı bir yaşam için çaba oluşturmayı amaçlayan, bölgedeki sanat dernekleri olarak bölge insanında sevgi barış, dostluk, dayanışma bağlarını güçlendirmeyi; onların düşünsel, duyusal ve estetik bakışına hizmet ederek kent kültürüne katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.”

Bu yıl “Herkes her şeyi hatırlamalı’ teması çerçevesinde, müzik, edebiyat, folklor, tiyatro, resim ve fotoğraf sergileri gibi pek çok alanda gerçekleşecek olan etkinliklerinin onur konuğunun Bilkent Üniversitesinden emekli öğretim görevlisi şair-yazar Ahmet Özer olduğunu hatırlatan Bilir şöyle devam etti:”Bosna-Hersek’ten şair-yazar ve öğretim üyesi SabahudinHaczialic; Suriyeli olup İngiltere ve Türkiye’de yaşayan şair-yazar Malak (Melek) Mustafa; Özbekistan’dan Haysiyet Rüstemova ile Şahodatİsahonova; Azerbaycan’dan Arzuman Muradlıpr ve Nevai Metin’in katılacağı etkinliğimize; İzmir’den şair-yazarlar Zeki Büyüktanır, Tacim Çiçek ve Serpil Devrim; İstanbul’dan yazar Emel Dinseven ile folklorist Gülay Diri; Ankara’dan şair-yazar Bircan Çelik geliyor. Ayrıca kentimizdeki sanatçılarımız ile Antakya’dan Adana’ya kadar pek çok sanatçı da sunumlarıyla bize katkı verecek. MEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, MAE Güzel Sanatlar Lisesi, ODTÜ Koleji ile Gelecek Koleji öğrencileri de sanatçılarımızla buluşacak.”

6 Kasım 2018 Salı günü Adana’da açılışı yapılacak etkinliğin bahse konu illerde eş zamanlı olarak 10 Kasım akşamına kadar süreceği bilgisini veren Bilir şunları söyledi: “Amacımız zamanımızı ve bütçemizi tutumlu kullanarak kısa sürede çok iş yapabilmek. 11 Kasım’da da konuklarımıza Mersin’in tarihi, doğal ve turistik yerlerini tanıtan bir gezi ile programı noktalayacağız. Mersin’deki etkinliğimiz, Yenişehir Belediyesinin katkılarıyla, İçel Sanat Kulübü ev sahipliğinde yapılacak. Adana, Yaşam Sanat Derneği; Antakya, Aalen Kültür Derneği; Antalya, Sanatçılar Derneği; Osmaniye Şair ve Yazarlar Demeği; İskenderun Ayna Kültür Sanat Demeği ve Mersin, Akdeniz Sanat Oluşumu tarafından gerçekleştiriliyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mahallelere beton yol!
Mahallelere beton yol!