Advert
Advert
Advert

Atatürk’e saygı için 550 kilometre pedal çevirecekler

​Mersin Bisiklet Derneği üyeleri, ikincisi düzenlenen Ata'ya Saygı ve Pedala Engel Yok Projesi kapsamında 550 kilometre pedal çevirerek Anıtkabir'e ulaşacak

Atatürk’e saygı için 550 kilometre pedal çevirecekler
Atatürk’e saygı için 550 kilometre pedal çevirecekler admin
Bu içerik 1545 kez okundu.
Advert

-Mersin Bisiklet Derneği üyeleri, Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri 'Ata'ya Saygı ve Pedala Engel Yok Projesi' kapsamında 550 kilometre pedal çevirerek Anıtkabir'e ulaşmak için yola çıktı. Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun, etkinliği geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.

Mersin Bisiklet Derneği tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteği ile düzenlenen 'Ata'ya Saygı ve Pedala Engel Yok Projesi' kapsamında Mersin ve çevre illerden 3'ü görme engelli 100'e yakın bisikletçi, yaklaşık 550 kilometre pedal çevirerek Ata'nın huzuruna çıkmayı hedefliyor. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikle yola çıkan bisikletçiler, günlük ortalama 100 kilometre pedal çevirerek 6 günde Ankara'ya ulaşacak.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun, amaçlarının 4 Kasım'da yola çıkarak, 10 Kasım'da Ankara'ya ulaşmak olduğunu söyledi. Uygun, "Bu projemizin ilkini geçen yıl yaptık. Bu ikincisini yapıyoruz, bunu geleneksel hale getirmeye çalışıyoruz. Burada bizimle beraber olan 3 tane görme engelli arkadaşımız var. Aynı zamanda farklı bisiklet tarzı 'trikebike' dediğimiz bir bisikletle tanıştırıyoruz herkesi. Ortalama 500-550 kilometre yol gideceğiz. Asıl amacımız her şehrin temsilcileriyle buradan beraber yola çıkmak" dedi. (İHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı