Advert

Kocamaz bilmecesi!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın partisi MHP'den aday gösterilmeyeceği kesinleşti ancak Burhanettin Kocamaz'ın yeniden aday olmak için kararlı olduğunu göstermesi, başta İyi Parti olmak üzere bazı partilerle adının anılması siyaset kulislerinde Kocamaz ismini sıcak tutuyor. Kocamaz da, periyodik olarak sosyal medyadan mesajlar vererek adının gündemde kalmasını sağlıyor. Kocamaz ile ilgili son iddia İyi Parti ve CHP'nin ortak aday olarak Kocamaz'ı çıkaracağı yönünde oldu. Bu iddia kulisleri karıştırdı.

Kocamaz bilmecesi!
Kocamaz bilmecesi! admin
Bu içerik 678 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

MHP tarafından aday gösterilmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konuyla ilgili sosyal medya paylaşımlarına devam ediyor.

Burhanettin Kocamaz, son sosyal medya paylaşımında, kendisini aday göstermeyen MHP Genel Merkezi'ne veryansın etti.

'BİR TEŞEKKÜR BİLE ETMEDİLER'

 

MHP'den aday gösterilmemesinin kendi kararı olmadığını, ancak bazı çevrelerin 'Kocamaz kendisi aday olmak istemedi' diye söylenti yaymaya çalıştığını ifade eden Burhanettin Kocamaz şunları söyledi: "Bu konuyu defalarca açıklamama rağmen maksatlı olarak yalan ve yanlış,gerçekle alakası olmayan bir şekilde çarpıtılmış bir bilgi pompalanmaya çalışılıyor.  Güya Burhanettin Kocamaz 'Aday olmayacağım' dediği için MHP Hamit Tuna’yı aday göstermiş! Bu ifadeyi her kim kullanıyorsa bilinsin ki kesinlikle yalan söylüyor! Bu ifadeyi halktan gelen tepkileri hafifletmek amacıyla uyanıklık yaparak söyledikleri gün gibi aşikar! Benim böyle bir açıklama yaptığımı söyleyenler bu açıklamanın yerini ve zamanını ispat etmek zorundadır! Bu süreç benim hiçbir haberim olmadan,hatta 25 yıllık Belediye Başkanlığım ve hizmetlerim için bir teşekkür etme nezaketi dahi gösterilmeden bir vefasızlık örneği olarak gerçekleşmiştir! Ben, halkımıza karşı yapılan bu yalan, yanlış ve aldatmaya yönelik nezaketsiz ifadeleri kullananlar her kim ise tümünü kınıyor, halkımızın olayı tüm gerçekleri ile öğrenmesinde fayda görüyor ve bizim gibi sevdası Mersin olan tüm hemşehrilerimi Allah'a emanet ediyorum!

ORTAK ADAY SÖYLENTİSİ

MHP'nin aday göstermediği Burhanettin Kocamaz'ın, seçimlerde belediye başkanlığına aday olacağını açıkça belirtmesi ancak parti konusunda herhangi bir ipucu vermemesi de yeni söylentilere neden oluyor. Bu söylentilerin başında, Burhanettin Kocamaz'ın İyi Parti ve CHP'nin ortak adayı olarak gösterileceği iddiası geliyor.

İddiaya göre, İyi Parti ile CHP genel merkez yöneticilerinden bir grup, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Mansur Yavaş'ın gösterilmesi konusunda uzlaşma yolları aradı. Bu görüşmede her iki parti de Ankara için Mansur Yavaş fikrine sıcak baktı. Ancak İyi Parti heyeti, ortak aday anlaşmasının Mersin'i de kapsaması ve Kocamaz'ın ortak aday olarak gösterilmesi önerisini de masaya koydu.

ADAY ADAYLARI LOBİ YÜRÜTMEYE BAŞLADI

Ulusal basına da yansıyan bu iddiayla ilgili CHP Genel Merkezi'nden bir yalanma gelmedi. CHP Mersin kulislerinde ise tartışmalar şimdiden başladı.

CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için uzun süredir mücadele eden bazı isimlerin, 'ortak aday Kocamaz formülüne' defans yapmak için CHP Genel Merkezi'nde lobi yürüttüğü öğrenildi. Partiye yakın bir kaynak, "Şu an aday adaylığı çalışması yürüten arkadaşların en büyük rakibi Kocamaz oldu. Kocamaz ismi bir şekilde CHP'nin gündemine getirildi. CHP 2014'te de İstanbul ve Ankara karşılığında Adana ve Mersin'i bir anlamda MHP'ye terk etmişti. Bu sene de benzer şey olabilir. CHP açısından İstanbul ve Ankara'nın alınması önemli" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de yolcu otobüsü devrildi: 25 yaralı
Mersin'de yolcu otobüsü devrildi: 25 yaralı
Artık pizzalara kimse tüküremeyecek
Artık pizzalara kimse tüküremeyecek