Advert

Dinç bir beyin için ‘Akşam Sefası’

Türkiye Alzheimer Derneği (TAD) Mersin Şubesi tarafından düzenlenen 9. Alzheimer Eğitim Kampı kapsamında Mezitli Belediyesi Gülbahar Özmen Aktif Yaş Alma Merkezi’nde ‘Akşam Sefası Etkinliği’ kermesi düzenlendi.

Dinç bir beyin için ‘Akşam Sefası’
Dinç bir beyin için ‘Akşam Sefası’ admin
Bu içerik 269 kez okundu.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge, Alzheimer hastaları, hasta yakınları ve Gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, yaş alırken, beyni dinç tutmanın yolları hakkında davetlilere bilgi verildi. Müzik eşliğinde hazırlanan yiyeceklerin ikram edildiği etkinlikte, şiir dinletisi de gerçekleştirildi. Müzikli, danslı hoşça vakit geçiren konuklara, Gülbahar Özmen Aktif Yaş Alma Evi Sorumlusu Emine Koca yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verip, aktif yaş alırken kaliteli zaman geçirdiklerini belirtti.

 

TAD Mersin Şubesi Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge ise hastalık kapımızı çalmadan önlemini almak için herkesi etkinliklere katılmaya davet etti. Özge, “Ailesinde Alzheimer hastası ile takdire şayan bir mücadele veren özel insanlara farklı bir ortamda buluşturmak istiyoruz. Alzheimer beyin şebekelerini çökertse de gönül şebekeleri sıcacık parıldayan büyüklerimizi dinç tutmak istiyoruz” dedi. (Bülten)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bedensel engelli öğrencinin evde karne sevinci
Bedensel engelli öğrencinin evde karne sevinci
CHP sahte seçmen için Meclis araştırması istedi
CHP sahte seçmen için Meclis araştırması istedi