Akdeniz Belediyesi’nden pist açıklaması

Kazanlı Mahallesi sahilindeki CarattaCarettaların yumurtlama alanına pist ve mıcırlama yapıldığı yönünde çıkan haberler üzerine Akdeniz Belediyesi’nden bir açıklama geldi. Açıklamada sahilde herhangi bir pist çalışmasının olmadığı ifade edildi.

Akdeniz Belediyesi’nden pist açıklaması
Akdeniz Belediyesi’nden pist açıklaması admin
Bu içerik 578 kez okundu.

​HASAN KÜÇÜK

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan önceki gün Kazanlı Mahallesi’ndeki  CarettaCaretta kaplumbağalarının yumurtlama alanında basın toplantısı düzenlemiş ve buradaki inşai faaliyete izin vermeyeceklerini belirtmişti. Akdeniz Belediyesi yetkilileri konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Kısmen bozuk olan yolda bir çalışma yapıldığını belirten yetkililer onun dışında Akdeniz belediyesi olarak bir çalışmanın yapılmadığını kaydettiler.

Sahilde pist yapımı gibi bir faaliyetin olmadığını ifade eden yetkililer, “Daha önce Adanalıoğlu’na kadar olan sahilde 100’e yakın baraka şeklinde evler vardı. Sahilde kirlilik oluyor CarattaCarettalara zarar veriyordu. Onlar yıkılıp temizlendi. Belediye olarak orada pist gibi bir çalışmamız yok. Bozuk olan yol düzeltildi” ifadesini kullandı.

Öte yandan sahilde yapılması planlanan bir proje hakkında da bilgi veren yetkililer şunları kaydettiler:  “Kazanlı sahili için Adnan Menderes Bulvarı benzeri bir düzenleme önerisi var. Bununla ilgili proje Çukurova Kalkınma Ajansı’na sunuldu. Ancak proje henüz onaylanmadı. Bu projede de kesinlikle yapılaşma olmayacak. Sadece sahilin düzenlemesi yapılacak. Proje onaylanmadığı için şu ana kadar bir çalışma söz konusu değil.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış