Silifke Atatürk Köprüsü açılıyor

​Silifke Belediyesi’nin en önemli projesi; Göksu Projesi’nin ayağı olan Atatürk Köprüsü’nün, 6 Kasım, saat 19.00’daözel bir törenle açılması planlanıyor. Açılış töreninde ünlü sanatçı Göksel konserinin yanı sıra SilifkeModern Halk Dansları gösterisinin yapılacağı bildirildi.

Silifke Atatürk Köprüsü açılıyor
Silifke Atatürk Köprüsü açılıyor admin
Bu içerik 502 kez okundu.

Silifke Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü için uygun görülen açılış töreni, gelen şehit haberleri nedeniyle ertelenmişti.Silifke’de bulunan Tarihi Taş Köprü’nün restore edilme sürecinde oluşabilecek ulaşım sorununu çözmek adına Silifke Belediyesi, Atatürk Köprüsü projesini hayata geçirerek hem tarihi miraslara sahip çıkıyor hem de halkın ulaşımda rahat bir nefes almasını sağlıyor. Öte yandan, Tarihi Taş Köprü restorasyonunun bitiminde, Atatürk Köprüsü’nün sadece yaya trafiğine hizmet veren sosyal bir yapıya dönüştürülmesi de planlar arasında. İlk olarak taşkın ıslah ve yatak düzenlemesi amacıyla oluşturulan Göksu Projesi çatısı altında 2014 yılından bu yana gerçekleştirilen park, aydınlatma, mesire alanı, bisiklet ve yürüme yolu vb. projeler, Silifke halkına mutlu bir yaşam sağlamaya devam ediyor.Yapılması planlanan çalışmalar arasında; nehir kıyılarında restoran ve kafeler, ada merkezinde büyük bir lunapark, Gazi Mahallesi ve Bucaklı Mahallesi arası 5. köprü ve marina alanı dikkat çeken projeler olarak göze çarpıyor.

Projenin önemli parçası olan Atatürk Köprüsü’nün açılış konuşmasında, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Göksu Projesi’nin gelecek çalışmalarından bahsedecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış