Advert
Advert
Advert

Güzel bir gelecek inşa etmek istiyoruz

Toros Rotary Kulubü Başkanı Bülent Sağlam amaçlarının insanların güzel bir gelecek inşa etmelerine katkı sunabilmek olduğunu belirtti.

Güzel bir gelecek inşa etmek istiyoruz
Güzel bir gelecek inşa etmek istiyoruz admin
Bu içerik 766 kez okundu.
Advert

SİNEM OLLAÇ

Uluslararası Rotary 2430. Bölge Guvernörü Altan Aslan ile Mersin Toros Rotary Kulübü Bülent Sağlam ve Rotaryenler Tenis Kulübü’nde basın toplantısı düzenledi.

Mersin Toros Rotary Kulübü Başkanı Bülent Sağlam, 30 yıl önce kurulan Mersin Toros Rotary Derneği kuruluşundan itibaren insan sağlığı, eğitim ve toplumun geleceğini bilinçleştirmede birçok projeler gerçekleştirdiğini belirtti.

 

Dönemlerinde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gençleri 14 gün Mersin’de misafir ettiklerinin anlatan Sağlam, “Amacımız insanları hiçbir ayrım yapmaksızın kaynaştırılması, barışa ve sevgiye ihtiyaç duyduğumuz dünyamıza katkı sağlamaktır. Üyelerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak farklı bakışlarla değerlendirmeler yapabilmek için herkese açık toplantılarımıza konuk konuşmacılar davet ediyoruz. 30 yıldır Mersin Üniversitesi’nde okuyan gençlere burslar verdik ve bu yıl da 12 öğrencimize 10 ay boyunca 500’er TL ile eğitimlerine katkı sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

Eğitim dönemi başlamadan Kazanlı Belediyesi Ortaokulunda güreş sporu için antrenman odası, fen bilgisi laboratuarı, mutfak, yemekhane kıyafet odası yaptırdıklarını anlatan Sağlam şöyle devam etti: “Kıyafet odasında her yaş grubuna uygun kıyafetler sergilenerek ihtiyaç sahiplerine ulaşması sağlanmaktadır. ‘Aldım verdim kördüm’ sloganı yine gerçekleştirdiğimiz kıyafet odası projesinde sağ elin verdiğini sol elin görmesin özdeyişinden yola çıkılmıştır. Mor menekşeler adını verdiğimiz 12-18 yaş grubundaki sporla uğraşan kızlarımızı teşvik etmek, destek olmak ve ödüllendirmekteyiz ve bugün 3 öğrencimizi daha ödüllendireceğiz.”

 

 

İNSAN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

 

 

İnsan sağlığına çok önem verdiklerini bu nedenle sepsis durumunun yarattığı ölümleri azaltmak için insanlara hijyen eğitimleri vereceklerini anlatan Sağlan “31 Ekim Çarşamba günü Yenişehir belediyesi Konferans Salonunda Sistem Tıp Cerrahi Merkezi ve Yenişehir Belediyesi ile meme kanserinde erken tanı yöntemleri konferansını ortak olarak düzenledik. Her yıl Mersin’deki bir üniversitede gençlere örnek olacak toplumun liderlerini davet ederek Toplum Liderleri Geliyor (TLG) projesi adı altında geleceklerine yön vermelerine ve ilham almalarına çaba gösteriyoruz. Mersin’de uluslar arası bir yüzme yarışmasının temellerini atmak ve sürekliliği için projelendirme aşamasındayız. Bu yıl ilk defa sevgili Guvernörümüzün verdiği görevle kardeş ülke Azerbaycan Bakü’de Mayıs ayında 2430. Bölge konferansını düzenleyeceğiz. Amacımız insanlara dokunabilmek güzel bir gelecek inşa etmelerine katkıda bulunabilmek ve ilham kaynağı olmaktır.” şeklinde konuştu.

 

 

İYİLİK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ 

 

 

Uluslararası Rotary 2430. Bölge Guvernörü Altan Aslan ise

iyilik için mücadele ettiklerini söyledi: Uluslararası Rotary’nin  kendisine temel hedef olarak Birleşmiş Milletler Teşkilatının 17 sürdürülebilir kalkınma hedefinden 6’sını seçtiğini anlatan Aslan şunları söyledi: “Bu 6 alanda projeler üretir ve insanlara dokunmaya çalışır. Bu 6 alanın içerisinde kadın ve çocuk sağlığı, hastalıklarla mücadele, temel eğitim ve okuryazarlık, temiz su ve hijyen, ekonomik ve toplumsal kalkınma ve barış. İlk  saydığım 5 unsur sonuncu unsuru destekleyen bir unsurdur. Temiz su ve hijyenin, sağlıklı çocukların olduğu, hastalıkların olmadığı, kalkınmış ve ekonomik yönden ve okuryazarının yüksek olduğu ortamlarda hep barış olur. Onun için biz bu noktalarda hizmet üretmeye devam edeceğiz.”

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı