Advert

Rus gazeteciler AkkuyuNGS'yi inceledi

​Mersin'deki Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) ile eş değer modeli olan Rusya'daki NovovoronejNGS'nin yer aldığı bölgede yaşayan gazeteciler, sergi projesi kapsamında santral alanını ziyaret ederek fotoğraf çekti.

Rus gazeteciler AkkuyuNGS'yi inceledi
Rus gazeteciler AkkuyuNGS'yi inceledi admin
Bu içerik 331 kez okundu.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Şirketi Rosatom’un katkılarıyla, nükleer enerji tesisleri ile ilgili kamu bilincinin arttırılması, iki ülke gazetecileri arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi, iki halk arasındaki dostane ilişkilerin ve teknoloji transferinin gösterilmesi için proje başlatıldı.

Türk Hava Yolları’nın (THY) partnerliğindeki proje kapsamında, AkkuyuNGS'nin ikizi olarak nitelendirilen NovovoronejNGS‘nin bulunduğu bölgedeki 'KommersantChernozemye' gazetesinin muhabirleri, Mersin'i ziyaret etti.

Rus gazeteciler, kent merkezi ile Akkuyu NGS Bilgilendirme Merkezi'nin yanı sıra, Akkuyu NGS sahasını ve Türkiye'nin ilk nükleer güç santraline ev sahipliği yapan Büyükeceli Mahallesi'ni gezdi. Hem fotoğraf çeken hem de kentteki bazı basın mensuplarıyla görüşme imkanı bulan gazeteciler, sonrasında ülkelerine döndü.

Projenin devamında ise Mersin'deki görev yapan gazeteciler de Rusya'ya giderek NovovoronejNGS'de, çevresinde ve bulunduğu bölgede fotoğraf çekme imkanı bulacak. Çekilen fotoğraflar, Rusya'nın Voronej bölgesinde ve Mersin'de düzenlenecek sergilerde beğeniye sunulacak. (İHA)

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanka Polis öğrencilerle
Kanka Polis öğrencilerle
CHP'li Gökçel’den Bakan Soylu'ya 'Mermi' sorusu
CHP'li Gökçel’den Bakan Soylu'ya 'Mermi' sorusu