Advert
Advert
Advert

Çorum Mersin arasında Şans yolculuğu

​1,5 yıldır felçli olan Şanslı adlı köpeğin umudu Mersin'deki hayvan bakımevi oldu. Çorum’dan Mersin’e yaklaşık 550 kilometrelik bir yolu aşarak getirilen Şanslı, artık Mersin Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’ne emanet.

Çorum Mersin arasında Şans yolculuğu
Çorum Mersin arasında Şans yolculuğu admin
Bu içerik 457 kez okundu.
Advert

Yaklaşık bir buçuk yıl önce, Çorum’da geçirdiği bir trafik kazası sonrası felç geçiren ve arka 2 bacağını da kullanamaz hale gelen köpek Şanslı’nın şansı Mersin Büyükşehir Belediyesi sayesinde dönecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Çorum’dan tedavi amacıyla getirilen köpek Şanslı’ya umut olacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Çorum’da yaşayan Avukat Altay Uçar, felçli bir köpeğe bir buçuk yıldır bakıyordu. Yürüteç yardımı ile yürümeyen köpeğinin sağlığına kavuşmasını isteyen Avukat Uçar, köpeği için tedavi arayışlarına girdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’nin bugüne kadar tedavi etmiş olduğu ve koruma altına aldığı hayvanlardan medya ve sosyal medya aracılığıyla haberdar olan Avukat Uçar, Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçti.

Sahibi olduğu felçli köpek Şanslı’nın da artık daha fazla eziyet çekmesini istemediği için, tedavi edilebilir umudu ile son çare olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşan Uçar, Şanslı’nın durumunu yetkililere anlattı. Bir buçuk yıldır felçli bir şekilde yaşamını sürdürmeye çalışan köpeği Şanslı’nın artık iyileşmesini isteyen ve bir türlü çözüm bulamayan Uçar, Şanslı’yı Türkiye’nin en büyük geçici  hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi unvanına sahip olan Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’ne gönderdi.

Şanslı’yı, Mersin’e aile dostları ile gönderen avukat Uçar, Haydar ve Türkan Özlü çiftine köpeği emanet etti. Akşam saatlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından teslim alınan köpek, sedyeye alındı ve gerekli muayenesi yapıldı. 2014 yılından bu yana, 10 binden fazla hayvanı sağlığına kavuşturan Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi bu sefer de Şanslı’ya umut olacak.

CÜCÜK: “KÖPEĞİMİZ ADI GİBİ ŞANSLI”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Cücük, Çorum’da görev yapan Avukat Altay Uçar’ın kendilerine nasıl ulaştığını anlatarak, “Cumartesi günü avukat bey bizi aradı. Durumunu izah etti. Köpeğin yaklaşık bir buçuk senedir kedisinde sakat bir vaziyette olduğunu dile getiren avukat bey, internet ve televizyondan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’nin ününü duyduğunu ve köpeğini bizlere emanet etmek istediğini söyledi. Kabul eder misiniz dedi. O kadar içten söyledi ki biz de kıramadık. Kabul ederiz dedik. 5 buçuk saatlik yoldan, 550 kilometrelik mesafeden, bir insanın bir buçuk yıl baktığı sakat bir köpeği düşünerek bizlere emanet etmesi gerçekten büyük bir duygu benim için. Köpek de adı gibi şanslı. Bir buçuk sene yatalak bir vaziyette bakılmasının ardından bizlere emanet edilmesi köpeğimiz açısından çok büyük bir şans. Bizlerin eline bırakması da gerçekten büyük bir onur” dedi.

Avukat Altay Uçar’a göstermiş olduğu bu duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Veterinerlik Hizmetleri Daire Başkanı Cücük, “Böyle bir insanlık örneği göstermesi ve yardıma muhtaç köpeği bizim ellerimize bırakması da bizim açımızdan çok büyük bir onur kaynağı. Altay Bey herhalde barınağımızın başarılarını duydu. Bir köpeğin Çorum’dan buraya gelmesi, 550 kilometrelik bir mesafeden, o uzak ilimizden buraya gönderilmesi gerçekten tüylerimi diken diken etti” dedi.

Şanslı’nın sağlığının tamamen trafik kazasına bağlı kısmi felç olduğundan söz eden Cücük, “İlk olarak kaburga kısmında bir kırık, bacaklarında da kireçleme ve yine kırık olduğunu gördük. Detaylı incelemeyi röntgen sonucuna göre yapacağız. Bundan sonraki bakım süreci oldukça uzun sürecek. Başlangıçta fizik tedaviye başlayacağız.  Tedavinin ne kadar süreceğini bilemiyoruz. Biz pes edene kadar, Şanslı pes edene kadar tedaviyi sürdüreceğiz. Tedaviden bir randıman alamazsak ömür boyu bizimle burada kalacak. Yaşamını burada devam ettirecek. Tedavi olursa da ne mutlu bize. O artık bizlere emanet. İyileşme şansı biraz düşük ama biz bütün hekim arkadaşlarımız ile elimizden geleni yapacağız. 10 binde 1 ihtimal bile olsa biz o 1 ihtimali dahi göz önüne alarak tedaviye sonuna kadar devam edeceğiz. Sonuna kadar varız. 550 kilometrelik yoldan, Çorum’dan buraya bir umut uğruna gönderildi bu köpek. Umarım Çorum’dan başlayan yolculuğumuz Mersin’de Şanslı’ya şans getirir. Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizde elimizden gelen bütün imkânları kullanarak Şanslı’nın şansını döndürmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı