Mezitli'de kanalizasyon çalışması devam ediyor

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), kent genelinde başlattığı kanalizasyon projelerine her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor.

Mezitli'de kanalizasyon çalışması devam ediyor
Mezitli'de kanalizasyon çalışması devam ediyor admin
Bu içerik 412 kez okundu.

Mersin’in Batı Havzası Kanalizasyon Sistemi için hazırlanan proje kapsamında; Tece ve Davultepe mahallelerinin Ana Kollektörleri, Terfi Hatları, Terfi Merkezleri ve Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı 2015 tamamlanarak  hizmete alınmıştı.

Son yıllarda gerek bölgesel koşullar nedeniyle meydana gelen göçten dolayı, gerekse şehrin batıya doğru hızla gelişmesinden dolayı Mersin’in batı kısmında konut sayısı hızla artmış ve bu artış yeni altyapı tesisleri yatırımına ihtiyaç doğurmuştur. Batı havzası kanalizasyon şebekesinin 1. kademesinde yapılmayan hatlara ait projelerin uygulanabilir kısımları için yeniden kanalizasyon projesi gerçekleştirilerek çalışmalara başlanıldı. MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Kanalizasyon şebekesi olmayan bölgelerin eksiklerini gidermek amacıyla Mezitli İlçesi Batı Havzası 2. Kademe Kanalizasyon Hatlarının yapımı tüm hızla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, muhtelif çaplarda 24.492 metre kanalizasyon şebeke hattı, 572 adet kanalizasyon muayene bacası, 1.000 adet parsel bacası ve 6.000 metre parsel bağlantı hattı döşenecektir.

Mezitli İlçesi Tece ve Davultepe bölgesinin kanalizasyon hatlarının yapımı için başlatılan bu çalışmalarla birlikte bölge sakinlerinin kanalizasyon şebeke sorununa kalıcı bir çözüm getirilecektir. (Bülten)

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış