Advert
Advert
Advert

Can: Köylerimiz şehirleşecek, şehrimiz güzelleşecek

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Kaleburcu Mahallesinde hizmet bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Can vatandaşlara yaptıkları hizmetler hakkında bilgiverdi.

Can: Köylerimiz şehirleşecek, şehrimiz güzelleşecek
Can: Köylerimiz şehirleşecek, şehrimiz güzelleşecek admin
Bu içerik 197 kez okundu.
Advert

Tarsus Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Toplantıda ilk sözü alan Kaleburcu Mahalle Muhtarı Fuat Şen, ‘’Mahallelerine yaptığı ve yapacağı hizmetlerden dolayı Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’a köyüm ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra da mahallemize hizmetlerin eksiksiz devam edeceğini biliyorum’’ dedi.

Göreve geldikleri günden itibaren birçok hizmetin açılışını gerçekleştirdiklerini, bir çoğunun da devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Şevket Can, hizmet aşkıyla çalışarak, büyük işler yaptıklarını ifade etti.

İlçede yaptıkları hizmetler hakkında bilgi veren Can,

“Kalburcu Mahallesi’ne baktığımız zaman 1/100 binlik plan ve Adana ve Mersin’in uygulamış olduğu planda burası konuta açılmıştı. Ancak yeni yapılan revizyon planıyla birlikte bu açılan alanlar 1/100 binlikler daraldı. Sebebi de Tarım Bakanlığı’nın, İl Tarım Müdürlüğüne onay vermeyişinden kaynaklandı ve maalesef Kalburcu köyümüzde konut alanı açılması kaldı. Ama bunun da takipçisi olacağımı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Mevcut Ülküköy ışıklarından çıktıktan sonra Eshab-ı Kehf-Çamlıyayla yoluna doğru 1700metre uzunluğunda 22metrelik  yolunaçılmasına belediye olarak şahsının vesile olduğunu anlatan Can, şunları söyledi “Son bir başka Mega Projemden bahsetmek istiyorum. Tarsus’ta herkesi Ev’lendireceğim, Ev’lenmeyen kimse kalmayacak. Cuma günü, saat 15.00’te Belediye Meclis Salonumuzda toplu konut projemizle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştireceğim. Bütün köylü vatandaşlarımız davetlidir. TOKİ’den daha ucuz ve daha konforlu konutlar yaparak 2 sene içinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağım. İnşallah 472 konutumuzun da temelini Aralık ayında hep birlikte atacağız’’ şeklinde konuştu.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ın hizmetlerini hayranlıkla izlediğini ifade eden Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hamit Tuna “’Belediyecilik gerçekten vicdani bir mesele, yapılan bir proje karşılığında o bölgede yaşayan insanların teşekkür etmesi bir Allah razı olsun demesi insanı motive eder ve o projenin haricinde değişik projeler üretmek için şevkinizi ve rahatlamanızı özgüven sağlamanızı temin eden özellikli bir iştir. Doğru yerde doğru projeyi yapmak suretiyle özellikle düşündüğünü direk harekete geçiren değil o bölgede yaşayan insanlara da sorarak projenin burada verimli olup olmayacağını öğrenerek yapmak en doğrusu en güzelidir. Şevket Başkanımız da hakikaten doğru yerde doğru proje üretmek suretiyle insanların hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de Tarsus’u hakikaten çok daha öne çıkartmak anlamında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kendisini tebrik ediyorum’’ dedi.

Belediye Başkanı Şevket Can, toplantı sonunda Kaleburcu mahallesindeki çocuklara hediyeler verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mahallelere beton yol!
Mahallelere beton yol!