Advert

​Borçlar ertelenecek mi?

​HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Tarım ve Orman BakanıBekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Mersin'deki fırtınadan etkilenen çiftçilerin durumunu gündeme getirdi.

​Borçlar ertelenecek mi?
​Borçlar ertelenecek mi? admin
Bu içerik 184 kez okundu.

Önergesinde, Mersin’de 25 Ekim 2018 tarihinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak ve fırtınanın, Akdeniz ilçesine bağlı Kazanlı ve Adanalıoğlu mahallelerindeki domates ve biber seralarında büyük hasara neden olduğunu ifade eden Turan, "Fırtına yaklaşık 100 dönüm üzerine kurulu domates ve biber seralarını kullanılamaz hale getirdi. Fırtına nedeni ile sera çatıları çökerken, kaplamalar etrafa saçıldı.   Bölgede mağdur olan çiftçiler, Mersin Milletvekili olarak kendilerini ziyaretimizde mağduriyetlerini, 'perişan olduk, büyük bir felaket geçirdik, borcumuz çok devletimizden borçlarımızın ertelenmesini ve desteklerini bekliyoruz' şeklinde ifade ettiler" ifadelerini kullandı.

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, önergesinde şu sorulara yer verdi:

"Fırtınadan etkilenen çiftçilerin zararlarını tanzim etmeyi düşünüyor musunuz?

Büyük borç yükü altında üretim yapan ve fırtınadan olumsuz etkilenen çiftçilerin borçlarını ertelemek için bir çalışmanız var mıdır? Geçen yıllarda aynı şekilde etkilenen çiftçilere devlet tarafından zararı karşılamayacak şekilde dönüm başına 50 TL gibi bir yardım yapılmıştı. Bu sene ki devletin yardım yöntemi aynı şekilde mi olacaktır?" (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bedensel engelli öğrencinin evde karne sevinci
Bedensel engelli öğrencinin evde karne sevinci
CHP sahte seçmen için Meclis araştırması istedi
CHP sahte seçmen için Meclis araştırması istedi