Advert
Advert
Advert

Konkordato endişesi

​Mersin Barosu Başkanı Avukat Bilgin Yeşilboğaz, konkordato ilan eden şirket sayısının artmasından endişe duyduklarını belirterek, "Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ile birlikte, her geçen gün onlarca yeni şirket konkordato başvurusu için mahkemelerin kapısını çalmaya devam ediyor. Şirketlerin konkordato uygulamasına gösterdiği talebin artması, ekonomideki durgunluğun en önemli işaretidir” diye konuştu.

Konkordato endişesi
Konkordato endişesi admin
Bu içerik 457 kez okundu.
Advert

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) tarafından düzenlenen, iş dünyasının gündemi olan konkordato ve

ekonomik sorunlarınele alındığı toplantıya konuşmacı olarak katıldı.

Barodan yapılan açıklamaya göre, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve dernek üyesi iş insanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Türkiye’de iflas erteleme uygulamasının yerine getirilen konkordato sisteminin, borçlu ile alacaklı arasında yeni bir anlaşma yapılmasını öngören bir uygulama olduğunu ifade etti.

Yeşilboğaz, “Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ile birlikte, her geçen gün onlarca yeni şirket konkordato başvurusu için mahkemelerin kapısını çalmaya devam ediyor. Konkordatoya başvuran şirket sayısının daha da artmasından endişe duyuyoruz. Şirketlerin konkordato uygulamasına gösterdiği talebin artması, ekonomideki durgunluğun en önemli işaretidir” diye konuştu.

 

Mersin’de iç ve dış göçün artış göstermesiyle birlikte nüfus yoğunluğunun da artmasıyla, bu bölgede kişi başına düşen gelirin çok azalmasına ve işsiz sayısının daha da artmasına neden olduğunu ifade eden Yeşilboğaz, “Kentin yatırım ihtiyacı daha da arttı ve aciliyet arz etmiştir. Tarım ve turizm potansiyeli yüksek olan kentimizde, yerli ve yabancı yatırımcıların Mersin’e yatırım yapmasının önü açılmalıdır” şeklinde konuştu.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mahallelere beton yol!
Mahallelere beton yol!