Kızıltan: Stratejik plan ve çalışma programını önemsiyoruz

​Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, bilimsel yöntemlerle hazırladıkları Stratejik Plan ve Çalışma Programları olduğunu belirterek bunu basılı bir hale getirerek üyeleri ve Mersinlilerle paylaşacaklarını söyledi.

Kızıltan: Stratejik plan ve çalışma programını önemsiyoruz
Kızıltan: Stratejik plan ve çalışma programını önemsiyoruz admin
Bu içerik 238 kez okundu.

MTSO Başkanı Ayhan yaptığı yazılı açıklamada hedeflerin bir kurumun varlığının ve sürdürülebilir olmasının temel payandası olduğuna işaret ederek daha önemlisinin ise  doğru hedeflerin konulabilmesi olduğunu kaydetti.

Odaları tarafından hazırlanan “Stratejik Plan ve Çalışma Programı”nın gerçekçi ve ayağı yere basan bir vizyonu ortaya koyması anlamında çok önemli olduğunu anlatan Kızıltan, “Ben bu planların ve hedeflerin geniş bakış açıyla bakıldığında birçok farklı kurum ve kuruluşa da katkı sunacağına, kentin bütüncül gelişimine yarar getireceğine inanıyorum. Bu anlamda MTSO Stratejik Plan ve Çalışma Programı tekrar ve tekrar okumamız, gözden geçirmemiz ve hatırda tutmamız gereken, Odamızın icra gücü olan Yönetim Kurulumuz tarafından titizlikle takip edileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmaması gereken bir yol haritasıdır” ifadelerini kullandı.

“Hedefi olmayan geminin gideceği bir liman yoktur” diyen Kızıltan, “Bu anlamda bu çalışma büyük bir vizyonun özüdür, uzun bir yolun kaldırım taşlarıdır. Bizden önceki yönetimlerin çok ama çok büyük emeği vardır. Bizim vizyonumuza da bizden sonraki kardeşlerimiz sahip çıkacaktır. Böylece Odamızın kurumsallığının sürdürülmesi sağlanacaktır. Bu anlamda bu çalışma sadece geçmişe saygı değil, geleceğe bırakılacak bir belgedir.Misyonumuz, üyelerimiz için uygun yatırım ortamı yaratmaktır. En kısa sürede hem üyelerimizle hem de toplumla paylaşacağız. Basım çalışmaları devam ediyor.  Ancak şunları ifade etmeden geçemeyeceğim. Üyelerimize çalışma içinde detaylı şekilde anlatılan doğrudan verdiğimiz hizmetlerin yanında, henüz çalışma içinde detaylı olarak bahsedilmemiş olsa da, organize sanayi bölgelerinin kuruluşu, serbest bölgenin kuruluşu, teknoparkın kuruluşu, şu an çok yeni olan tarım teknoparkının kuruluşu da Odamızın öncülüğünde olmuştur. Yani bizler üyelerimiz için uygun yatırım alanları ve ar-ge faaliyetleri için uygun ortamlar yaratmayı da kendimize misyon edindik. Bunları hem üyelerimize hem de Mersin’e olan sorumluluklarımız olarak görüyoruz. İçinde bulunduğumuz çalışma döneminde, ihtiyaç duyulan sektörlerin bir arada faaliyet göstereceği sanayi siteleri ve sektörel siteler kurulması önceliklerimiz arasında yer alıyor. Tarım-Gıda Teknoparkı ve Endüstri Bölgesi yatırımlarının Mersin’e kazandırılmasında Valiliğimiz koordinatörlüğünde etkin rol üstlenmekteyiz” diye konuştu.

ÖNCE İNSAN DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

MTSO olarak, yaşadıkları kente karşı sorumlukları olduğunu bildiklerini anlatan Kızıltan şunları kaydatti: “Bu amaçla; Mersin’e bir ilkokul, bir meslek lisesi, bir Anadolu lisesi, bir anaokulu kazandırdık. Sağlık ve sosyal konularda birçok merkez ve toplum merkezleri yaptırdık. Kamunun ihtiyaç duyduğu bazı yatırımlarda da yine Odamızın büyük katkıları oldu. Özellikle eğitime çok önem veriyoruz, bu anlamda da eğitim konusunda ciddi desteklerimiz oluyor. Kentin kültür ve sanat yaşamı ve gelişimine de önemli katkılarımız devam etmektedir. Eğitimi, sanatı ve sosyal yaşam kalitesini ekonominin dışında görmüyoruz. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nü 12 yıldır aralıksız olarak Mersin Kenti adına veriyoruz. Sanat Galerimizde sanatçılarımızın güzide eserlerini sanatseverlerle buluşturuyoruz. Türkiye’de saygın bir organizasyon haline gelen Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin oluşumu ve bugünlere gelmesinde de önemli gayretlerimiz oldu. Tüm bu bütüncül gelişmelerin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. MTSO bu vizyon ve misyonla önce insan demeye devam edecektir.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış