Advert
Advert
Advert

Millet Bahçesi için tarih verdi

​Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mersin'de Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nun bulunduğu yeri 'Millet Bahçesi' yapmak için projelendirdiklerini belirterek stadın yıkımına başlandığını, Millet Bahçesi yapımının da ocak, şubat aylarında başlanacağını söyledi. Bakan Kurum, "50 bin metrekare bir alan. Bir de bu alanın önünde Denizpark diye bilinen yaklaşık 60 dönümlük bir alan daha var. Bunu da Mersinlilere kazandıracak şekilde Millet Bahçemizi büyütüyoruz" dedi.

Millet Bahçesi için tarih verdi
Millet Bahçesi için tarih verdi admin
Bu içerik 302 kez okundu.
Advert

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mersin'e geldi.

Mersin Valiliği'ni ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kurum, Mersin'i helikopterle gezme şansı bulduğunu belirterek, "Mersin'i yukarıdan inceleme fırsatı bulduk. Fakat gördük ki, kuzeyden güneye rüzgarını kesen bir yapılaşma var. Sırf bu yeni yapılaşmaların dışında da çarpık bir yapılaşmayı Mersin'de gördük. Tabi bu bugünün sorunu değil, geçmişten bugüne gelen maalesef yerel yönetimlerimizin aldığı kararların sonucu. Kuzeyden güneye rüzgarımızı engelleyen bir yapılaşmayla karşı karşıyayız" dedi.

Mersin ile ilgili bir master plan hazırlayacaklarını vurgulayan Kurum, "Akdeniz ilçemizde Ataş ve Bahçe, Barış mahallelerinden başlamak üzere, vatandaşların rıza ettiği bir kentsel dönüşüm projelerini yapmak istiyoruz. Bu artık elzem. Çünkü, altyapı anlamında büyük sıkıntılar var. Burada çalışmaları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle başlatıyor olacağız. Bunları yaparken de derelerin üzerinde birçok yapılaşmayı da gördük. Bu yapılaşmalardan kaynaklı taşmalar, su basmalar altyapıyı alt üst eden bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Mersin'de dere güzergahı üzerinde bulunan ne kadar yapı varsa bu derelerin ıslah edilip, olması gereken düzeye getirilmesinde çalışmalarımızı yapıyor olacağız" ifadelerini kullandı.

 

'MİLLET BAHÇESİ'Nİ 110 DÖNÜM ALANA YAPACAĞIZ'

 

Millet Bahçesi'nin Mersin'de 110 dönüm alanda yapılacağını aktaran Kurum, "Stadyumun bulunduğu yeri biz Millet Bahçesi yapma noktasında projelendirme çalışmaları yapıyoruz. Valiliğimiz yıkımını gerçekleştiriyor. İnşallah aralık ayına kadar yıkımını gerçekleştirecek. Bizde ocak, şubat ayında inşallah yapımına başlayacağız. 50 bin metre kare bir alan. Birde bu alanın önünde denizpark diye bilinen yaklaşık 60 dönümlük bir alan daha var. Bunu da Mersinlilere kazandıracak şekilde Millet Bahçemizi büyütüyoruz. 110 dönüm alanda, içinde Millet Kıraathanesinin olduğu, sosyal anlamda bütün vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayabileceği bir alan projesini gerçekleştirmiş olacağız" şeklinde konuştu.

Kurum ayrıca, emeklilerin ve sosyal anlamda alt gelir grubunda bulunan vatandaşların beklediği TOKİ konutlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunarak, "Konutların yapılması için gereken arazilere baktık. Bunlarla ilgili kararları aldık. İnşallah önümüzdeki süreçte bu projeyi de Mersin'de gerçekleştirmiş olacağız" diye konuştu. (İHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı