Advert
Advert
Advert

Bu şehrin parasına yazık!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, her gün on binlerce Mersinlinin yürüyüş ve spor yaptığı sahil şeridindeki parkı baştan aşağı sökmüş ve yeniden yapmaya başlamıştı. Çalışmalar nedeniyle Mersinliler aylardır parkı kullanamıyor. Yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki parkın neden baştan başa yıkıldığı, ne kadar para harcandığı seçimler öncesinde siyasetin de konusu oldu.

Bu şehrin parasına yazık!
Bu şehrin parasına yazık! admin
Bu içerik 1033 kez okundu.
Advert

 

ABİDİN YAĞMUR

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Serdal Kuyucuoğlu, Mezitli'den şehir merkezine kadar uzanan sahil parkın tamamen yıkılıp yeniden yapılmasına tepki gösterdi. Kuyucuoğlu, "Parkın taşını, toprağını komple sökmenin ne gereği var? Biz o kadar zengin miyiz ki 5 yılda bir koca parkı söküp en baştan yapalım? Bu şehrin parasına yazık" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Serdal Kuyucuoğlu,  MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz döneminde yapılan bazı uygulamaları eleştirdi.

Serdal Kuyucuoğlu, "Mersin'in nazım imar planları önceki başkan Macit Özcan zamanında yapılmıştı. Ama yeni yönetim geldi, biz yeniden yapacağız dedi. Mersin 4 yıl daha zaman kaybetti. Sonra bir plan yapıldı ama kimsenin bilgisi olmadı. Belediye meclis üyelerine sorduk, onlar da biz görmedik dediler. Yani 5 binlik plan yapıyorlar ama bunu gizli tutuyorlar. Niye gizli tutuyorsun? Demek ki bir hile var bu işte. Sonra ortaya çıktı ki sahildeki siteleri plana yeşil alan olarak işaretlemişler? Nasıl yıkacaksınız o siteleri? Plan gizli tutulunca, biz de insanlara mesaj çektik. Gidin planı inceleyin dedik. Sonuçta 17 bin itiraz oldu plana. Bu kadar itiraz oluyorsa demek ki planda aksaklık var. Sonuçta Mersin 4,5 yıl kaybetmiş oldu. Üstelik bu sadece 4 merkez ilçeyle ilgili plandı. Daha Tarsus'un ve diğer ilçelerin planları yapılmadı. Planları hızlı şekilde yapmalısınız. Çünkü yatırımcı da, vatandaş da önünü görmek ister, yatırımcı yatırım yapacağı arsa bulmak ister. Plan gecikirse bunlar da gecikir. Onun için biz göreve seçilirsek planları süratle yapacağız" dedi.

 

'BİZ O KADAR ZENGİN MİYİZ?'

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Mezitli'den şehir merkezine kadar uzanan sahil şeridindeki park çalışmasını da eleştiren Serdal Kuyucuoğlu, şunları söyledi:

"Şu anda sahil parkında bir çalışma yapılıyor. Ortada zaten bir park vardı. O parkın her yerini sökmenin, taşını toprağını komple sökmenin, en baştan yapmanın  ne gereği vardı? Yenileme gerekiyorduysa yenilerdiniz, çiçeğini değiştirirdiniz, eşyalarını değiştirirdiniz. Ama belediye ne yaptı, parkı baştan sonra yıktı, yeniden yapıyor. Biz o kadar zengin değiliz. Biz o kadar zengin miyiz ki 5 yılda bir koca parkı söküp en baştan yapalım? Bu şehrin parasına yazık. Mahallelerde o kadar eksik varken, parkın baştan sonra yıkılıp yeniden yapılması için harcanan paraya yazık. Bunlar kimin parası? Bizim paramız, Mersin'in parası. Kaça yaptırdınız diye soruyoruz, cevap da alamıyoruz."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı