Advert
Advert
Advert

Kocamaz'dan tehdit iddiası

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) aday gösterilmeyen ve başka bir partiden aday olacağı iddia edilen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 'kendisine yönelik saldırıların edep sınırlarını aşarak hakaretlere ve tehdit boyutlarına ulaştığını' belirtti. İnsanların iradesine ipotek konulmaya çalışıldığı ifade eden Kocamaz, 'sonuna kadar doğru bildikleri yolda yürümeye devam edeceklerini' kaydetti.

Kocamaz'dan tehdit iddiası
Kocamaz'dan tehdit iddiası admin
Bu içerik 1113 kez okundu.
Advert

HASAN KÜÇÜK

MHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına tekrar aday gösterilmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, açıklamalarını sosyal medya üzerinden sürdürüyor.

Sosyal medyadan gördüğüne ve bizzat yaşadıklarına göre son 40 günlük süreçte ortamı germek ve gerginlikten akıllarınca nemalanmak isteyenlerin çoğaldığına dikkat çeken Kocamaz,

“Bu saldırılar artık o kadar seviyesizleşti ve edep sınırlarını aştı ki hakaretlere ve tehdit boyutlarına ulaştı.Demokrasi adeta rafa kaldırılıyor ve demokratik düşünme hakkına saldırılar artıyor.İnsanların iradelerine ipotek konulmak isteniyor” ifadelerini kullandı.

Bunları kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Kocamaz şöyle devam etti: “Bu seviyesizliklerin bırakın ülkücülük ve milliyetçiliği insanlıkla da alakası olamaz.Bizler her şeye rağmen bu küfür, hakaret, tezvirat, dedikodu, ve tehditleri yapanların seviyesine inmeyecek, sonuna kadar doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edecek ama asla başımızı da kuma gömmeyeceğiz. Bu tür tavır ve davranışlar bizim hizmet aşkımızı kamçılar. Vatandaşlarımızın bu haklı taleplerine karşı bizler kayıtsız kalamayız. Bu halk,partili partisiz bize inanmış ve güvenmiş.Onların bu inanç ve güvenine layık olmak ve layık kalabilmek bizlerin boynunun borcu.”

 

SÜREÇ HALEN DEVAM EDİYOR

 

Sürecin halen devam ettiğini kendilerininde bu süreci sabırla takip ettiklerini vurgulayan Kocamaz, provakasyonlara ve tahriklere kapılıp oyuna gelinmemesi uyarısın yaptı.

“Bizim olduğumuz yerde çara,çakala,mafya bozuntularına,kolla tavırlara,işgale ve yanlışa tehditler de alsak asla ve asla prim verilmez” diyen Kocamaz şöyle devam etti:

“Dört buçuk yıldır üzerimize oynanan oyunların tamamı bu ilkelere bağlı olarak tek başımıza da olsa dik durmak ve eğilmemekten,kula kul olmamaktan kaynaklanıyor!Burhanettin Kocamaz’ı bilen bilir,tanıyan tanır.Tanımayanlar da dört buçuk yıldır tanımıştır.Burhanettin Kocamaz dümdüz bir adamdır. Eğilip bükülmez. Hakkı savunur, halka güvenir, yanlışa müsamahası olmaz.Tehditlere aldırmaz.Doğru bildiklerini sonuna kadar savunur. Kentin ve halkın menfaatlerini daima önde tutar. İlkeleri kalın ve kırmızı çizgilerle çevrilmiştir. Kocamaz için vatan, millet, devlet, bayrak ve dil söz konusu olduğunda akan sular durur. İnançlara ve örf adet gelenek görenek ve toplum değerlerine ters düşmediği,çatışmadığı sürece özel hayata saygılıdır.O da kendi inancını yaşar.Bu umdelerin dışındaki her şey B.Kocamaz için teferruattır.İşte tüm bu nedenlerle bizler,bütün saldırılara rağmen yukarıda saydığım değerlerimizi korumak ve sürdürebilmek için sakin olmak,oyuna gelmemek durumundayız.İşimiz kolay değil zor.Ancak bizler de zor işlerin adamıyız.Hür ve bağımsız düşünebilen,demokratik düşünen ve düşündüğünü korkmadan dile getiren herkesle bir ve beraber olmaya ve yol arkadaşlığı yapmaya hazırız.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı