Advert
Advert
Advert

​Mersin’in bir hakeme ihtiyacı var

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusu yapan eski hakemlerden Selçuk Dereli Mersin’in bir hakeme ihtiyacı olduğunu belirtti.

​Mersin’in bir hakeme ihtiyacı var
​Mersin’in bir hakeme ihtiyacı var admin
Bu içerik 693 kez okundu.
Advert

Hasan KÜÇÜK

Aday adaylığı için dilekçesini CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay’a sunan Selçuk Dereli bir açıklama yaptı. 1 yıl öncesinden seçim bürolarını açarak köy köy ilçe ilçe gezerek vatandaşları dinlediklerini ifade eden Dereli, “Onların ayakalarına giderek sadece siyaset değil, diğer sorun ve dertlerini dinledik.  Mersinin dertlerine derman olacağımızı anlattık. Bundan sonra ki süreç hepimizin. CHP’nin bayrağını Mersin’de taş binanın önüne dikeceğiz. Taçlandıracağız.Bu nedenle hepimize  önüne önemli görevler düşüyor” şeklinde konuştu. Bu gibi süreçlerde duysallığa yerin olmadığını anlatan Dereli şöyle devam etti: “Bu kenti yönetme noktasından aday belirlerken çok kıymetli yöneticilerimizin son derece objektif, adil, adaletli davranacaklarına inanıyorum” dedi.

Mersin e sosyal  belediyecilik vizyonunun çok yakıştığını anlatan Dereli şunları söyledi: “Mersinde renkler var. Mersin barış ve kardeşliğin kalesi olması lazım. Hiçbir kesimi  ayırt etmeden bu kenti yönetmek gerekir. Selçuk Dereli olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olunca bunu  yapabileceğimize inanan bir kardeşinizim . Mersin’in bir hakeme ihtiyacı var.”

CHP’NİN KÜLTÜRÜ İLE YOĞRULMAMIŞ ADAYA İHTİYACI YOK

CHP Mersin İl Başkanı Av. Adil Aktay ise CHP’nin kadro bakımından en zengin parti olduğunu söyledi. CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana en deneyimli zengin kadrolara sahip parti olduğunu anlatan Aktay şunları söyledi: Mersin’imizde de birbirinden değerli Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarımız başvurularını yapmaktadır. Şu gerçek bilinmelidir ki CHP’nin dışarıdan CHP kültürü ile yoğrulmamış, CHP’nin ilkelerini benimsememiş bir adaya veya aday adayına ihtiyacı yok. Bizim aday adaylarımızın hepsi bir birinden değerlidir. Birikimlidir. Biz CHP kültürü ile yoğrulmuş bir birinden değerli aday adaylarımızdan birine bu görevi vereceğiz. En doğrusunu yapacağız. Hepside bu işin üstesinden gelecek yetenektedir. Birikimi sahiptir.”

Konuşmaların ardından Dereli aday adaylığı başvuru dilekçesini İl Başkanı Aktay’a verdi.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı