Advert
Advert
Advert

'Yılda 4 milyonluk elektrik üreteceğiz'

Tarsus Belediyesi'nin pazaryeri, belediye binalarının çatılarına konuşlandırdığı Güneş Enerjisi Santralleri'nin açılışı yarın saat 13.30'da Yeni Mahalle'de düzenlenecek törenle yapılacak. Belediye başkanı Şevket Can, yılda 4 milyon liralık elektrik üreteceklerini söyledi.

'Yılda 4 milyonluk elektrik üreteceğiz'
'Yılda 4 milyonluk elektrik üreteceğiz' admin
Bu içerik 215 kez okundu.
Advert

Tarsus Belediyesi'nin Türkiye'de ilk örneklerden biri olan Güneş Enerjisi Santrali projesi hayata geçiriliyor. Belediye, kendi tesislerinin çatısında güneş enerjisinden elektrik üretecek.

Tarsus Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, üretken belediyecilik anlayışı ile projeler geliştirdiklerinin belirten  Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Güneş Enerjisi Santralleri (GES) projesi ile belediye olarak elektriklerini kendilerinin ürettiğini ifade etti.

Can, “Kalıcı ve değer katan projeler üretmeye gayret ettik. Mücadelemiz hep bu yönde oldu. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu projemizle birlikte 43’ncü açılışımız olacak. Üretken Belediyecilik anlayışı ile çalışıyoruz.  Mevcut Pazar yeri çatılarına güneş panellerini yerleştirdik. Ayrıca belediye yerleşkemizdeki bazı müdürlük binalarımızın çatılarına da aynı panellerden konuşlandırdık. Toplam lisansımız 3.5 megawatt. Yılda 4 milyonluk elektrik üretimi gerçekleştireceğiz. Hem elektrik masrafımız ortadan kalkacak hem de belediye olarak elektrik üretiminden gelir elde edeceğiz. Bu proje çok önemli bir proje. Hem çevreci bir proje hem de ekonomik katkı sağlayan bir proje şehrimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, yarın 13.30’da Yeni Mahalle Pazar alanında düzenlenecek olan açılış törenine bütün vatandaşları davet etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı