Advert
Advert
Advert

Halkevi üyelerinin gözaltına alınmasına tepki

Ankara’da Halkevi yöneticilerine yönelik gerçekleştirilen operasyona Mersin’de tepki gösterildi. Operasyonlara yönelik Mersin’de bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Halkevi üyelerinin gözaltına alınmasına tepki
Halkevi üyelerinin gözaltına alınmasına tepki admin
Bu içerik 480 kez okundu.
Advert

HASAN KÜÇÜK

Mersin Halk Evi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Mersin Halk Evi Başkanı Abdullah Kaan Biket, CHP İl Başkanı Adil Aktay, CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Erkan, DİSK Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy ve Halk Evi üyeleri katıldı.

Mersin Halk Evi Başkanı Abdullah Kaan Biket burada yaptığı açıklamada; örgütlerinin Ankara’da bulunan şubelerine ve şube başkanlarına yönelik hukuka aykırı bir operasyon gerçekleştirildiğini öne sürdü.

Operasyon sonucu Eryaman, Keçiören, Tuzluçayır, Mutlu, İlker Halkevi Şube başkanlarının evlerinde arama yapılarak şube başkanları Şenay Yılmaz Güner, Dilara Doğanbaş, Kıymet Şebnem Yar, Seher Gümüşay’ın göz altına alındığını ifade eden Biket, “Mutlu, Tuzluçayır, Keçiören ve Eryaman Halkevi Şubelerimizde arama yapılmıştır. Hukuksuz mühürlemelerle Halkevleri’nin halkın içinde halkla birlikte var ettiği mücadeleyi durduramayanlar bir kez daha harekete geçmiştir” dedi.  

Ülkeyi, tarihinin gördüğü en büyük ekonomik krizlerinden birine sürükleyen siyasal iktidarın krizin faturasını halka kesmeye çalıştığını anlatan Biket, “İktidarını kurtarmak için halkı örgütsüz kılmaya, milyonların taleplerini bastırmaya uğraşıyor. 86 yıllık bir halk örgütü olan Halkevleri’ne, örgütümüze yönelik bu operasyon bu çabanın bir göstergesidir, ancak nafile bir çabadır” şeklinde konuştu.

 

CHP İl BAŞKANI AKTAY: GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILSIN

 

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay  demokrasinin rafa kaldırıldığı her dönemde Halkevleri hedef olduğununu ancak her seferinde bu zor dönemleri güçlenerek aşmasını bildiğini kaydetti.

Gözaltılardaki amacın iktidarın politikalarına itiraz edenlere, demokrasiyi ve laikliği savunanlara gözdağı vermek olduğunu hepimiz biliyoruz” diyen Aktay, “Bu baskı ve zulme ne Halkevleri, ne de Türkiye’nin demokrasiden yana güçleri asla teslim olmayacaktır. Hep birlikte bu zor günleri aşacağız ve demokrasinin egemen olduğu bir ülke haline geleceğiz. Bir kez daha Halkevleri’yle dayanışma içinde olduğumuzu hatırlatıyor, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı