Advert
Advert
Advert

Belediyespor'un yükünü işçi ve memur çekmiş

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan bir grup işçi ve memur, maaşlarından zorla spor kesintisi yapıldığını, kesintiye itiraz edenlerin ilçelere sürüldüğünü iddia etti ve kesintilerin geriye dönük olarak ödenmesi için belediyeye çağrıda bulundu. Belediye çalışanları, "Bizlerin, kale arkası maç bileti almakta dahi zorlanacak durumdayken, koskoca Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ve spor kulübüne her ay 400-600 TL bağışta bulunma gibi bir lüksümüz olamaz" dedi.

Belediyespor'un yükünü  işçi ve memur çekmiş
Belediyespor'un yükünü  işçi ve memur çekmiş admin
Bu içerik 707 kez okundu.
Advert

ABİDİN YAĞMUR

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin kadrolu işçi ve memurların maaşları üzerinden Büyükşehir Belediyespor Kulübü'ne para aktardığı, bu kesintilerin işçi ve memurların rızası olmadan yapıldığı, bazı işçilerin içeriğini bilmeden banka talimatı imzaladığı iddiaları Avukat İlkay Mahanoğlu tarafından yargıya taşındı. Mahanoğlu, işçi ve memurların maaşlarından yapılan kesintilerin iade edilmesi için dava açacaklarını söyledi.

Belediyede görevli bir grup memur ve işçi de Özgür Çocuk Parkı'nda basın açıklaması yaparak belediyeye kesintileri iade edin çağrısında bulundu.

İşçi ve memurlar adına açıklama yapan Şevket Koyuncu, belediyede çalıştıkları süre zarfında, rızaları olmadan maaşlarından 400 ila 600 TL spor kesintisi yapıldığını iddia etti.

Koyuncu, "Bizler maaşlarımızdan bu kadar büyük kesintiyi kabul etmedik, talimatları imzalamadık. Bu sefer de insan kaynakları birimi ve amirlerimiz bizleri tehdit ettiler. Baskı uyguladılar. Baskılara boyun eğmeyen, maaşlarını tam almak isteyen bizler ilçelere sürüldük. Bugüne kadar susmak zorunda kaldık. Çünkü bizler amirlerimiz ve belediyenin gücü karşısında işsiz kalmak istemedik. Bizler evleri, çocukları olan insanlarız. Ailesi için kredi çeken, burs kovalayan insanlarız. Bizlerin, kale arkası maç bileti almakta dahi zorlanacak durumdayken, koskoca Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ve spor kulübüne her ay 400-600 TL bağışta bulunma gibi bir lüksümüz olamaz. Böyle bir şey akla mantığa aykırıdır. Bizler maaşımızdan kesinti yapılmasın dediğimiz için uğradığımız zulmün, kesintiler nedeniyle düştüğümüz maddi zorluğun ve manevi yıpranmanın bir nebze olsun telafisi için buradayız. Adalet yerini bulsun istiyoruz. Bizler işçiyiz. Haklarımızı vermeyen Büyükşehir Belediyesi kadar güçlü değiliz. Mağduriyetlerimizin bir evvel giderilmesini istiyoruz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Mersin milletvekillerinden yardım bekliyoruz. Haksız yere gasp edilen ücretlerimiz geri verilmelidir" ifadelerini kullandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı