Advert
Advert
Advert

'İmajı görünüm, davranış ve iletişim belirler'

​Kişisel Marka ve İmaj Yönetimi Uzmanı Rüzgar Mira Okan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meslek Komiteleri Kampı’nın ikinci gününde Komite Üyelerine ‘Profesyonel Yaşamda Giyim Kodları’ ile ‘Kurumsal Temsil ve Protokol Kuralları’ konularında eğitimler verdi.

'İmajı görünüm, davranış ve iletişim belirler'
'İmajı görünüm, davranış ve iletişim belirler' admin
Bu içerik 222 kez okundu.
Advert

Odadan yapılan açıklamaya göre, sunumunda, “Algınızı yönetemezseniz istediğiniz sonuçları alamazsınız” diyen Okan, “İçerik kral ise imaj da kraliçedir. İmajınız sizi dinlemelerini sağlar ancak karşılama bittiğinde de kişinin içeriğinin dolu olması gerekir” ifadelerini kullandı. İmajı yalnızca dış görünüşün oluşturmayacağını da vurgulayan Okan, imajın bileşenlerini görüntü, davranış ve iletişim olarak açıkladı. Modanın bir ürünün satılmasına yönelik olduğunu ancak imajın giyilen kıyafetin gidilen yere uygun olup olmadığı ile ilgili bir konu olduğunu dile getiren Okan, sunumunun ilk bölümünde katılımcılara giyim kodlarının detaylarını anlattı. Bazen kişilerin otoriter, güçlü ve ikna edici görünmeye ihtiyacı bulunduğunu bazen de daha rahat ve ulaşılır olmaya ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Okan, bunların görünümle sağlanabileceğini belirtip hangi durumlar için nasıl giyinilmesi gerektiğinin şifrelerini açıkladı.

Sunumunun ikinci bölümünde kurumsal temsil ve protokol kurallarını anlatan Rüzgar Mira Okan, tanıştırmadan tokalaşmaya, makam adabından hitap ve toplantılara kadar iş yaşamında uyulması gereken davranış kuralları hakkında bilgi verdi.

 Kamp programı toplu aile fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı