Advert
Advert
Advert

Kocahamzalı'ya yeni su deposu

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Yenişehir İlçesi Kocahamzalı Mahallesi’ne yeni bir içmesuyu deposu yaptı. MESKİ yaptığı çalışmalarla 13 ilçede yeni su depoları yaparken ekonomik ömrünü tamamlayan su depolarını da yeniliyor.

Kocahamzalı'ya yeni su deposu
Kocahamzalı'ya yeni su deposu admin
Bu içerik 232 kez okundu.
Advert

Kocahamzalı mahalle merkezinde bulunan mevcut içmesuyu tesisini besleyen taşduvar 150 mereküplük depo ekonomik ömrünü doldurmuş, birçok yerinden su kaçırmakta ve bakım onarım yapılarak sağlıklı bir şekilde kullanılması mümkün görünmemekteydi.

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından, mahallenin içmesuyu sorununu giderilmesi için mevcut depo yanında bulunan boş alana 200 metreküplük yeni bir su deposu yapılarak mahallenin içmesuyu sorununa son verildi.  Yeni su deposunun yapımı ile birlikte Kocahamzalı mahallesi merkezine ve daha üst kotlara terfi deposu olarak kullanılan depoda su kayıplarının önlenmesi ile birlikte, mahalleye daha sağlıklı bir şekilde içmesuyu verilmesi sağlandı.

Kocahamzalı Mahalle Muhtarı Mustafa Karabey, yeni yapılan içmesuyu deposu mahallesine kazandırılmasından dolayı MESKİ’ye teşekkür etti. Karabey, “Mevcut  olan depomuz yetersiz ve eskiydi. Önceden sular kesildiğinde depomuz hemen boşalıyordu.  Eski depomuz 150 tonluk ve her tarafından su kaçırıyordu.  Yeni depomuz ise 200 tonluk yapısıyla büyüyen mahallemizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılıyor. Su kaybı yaşamaktan susuzluktan kurtulduk. Eski depoya göre çok daha güzel ve sağlıklı bir depoya sahip olduk. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ’ye çok teşekkür ediyorum.” dedi. (MESKİ)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı