Advert
Advert
Advert

Baro, Yeşilboğaz ile devam dedi

​Mersin Barosu’nun gergin geçen Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Avukat Bilgin Yeşilboğaz güven tazeledi. İki listeye gidilen seçimler sonucunda Av. Bilgin Yeşilboğaz 756 oy alarak yeniden Mersin Barosu Başkanı seçilirken, diğer başkan adayı Av. Semih Birol Güner ise 134 oydakaldı

Baro, Yeşilboğaz ile devam dedi
Baro, Yeşilboğaz ile devam dedi admin
Bu içerik 344 kez okundu.
Advert

HASAN KÜÇÜK

Mersin Barosu Olağan Genel Kurulu metropol binasındaki Mersin Barosu konferans salonunda yapıldı. 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşen başkanlık seçiminde avukatlar 5 sandıkta oy kullandı. Seçim sonunda Bilgin Yeşilboğaz 756 oy alarak yeniden Baro Başkanı seçildi. Diğer aday Av. Semih  Birol Güner ise 134 oy aldı.

Mersin Barosu Başkanı Avukat Bilgin Yeşilboğaz seçim sonunda teşekkür konuşması yaptı.

Baro Başkanlığı görevine tekrar seçilmesinin onurunu yaşadığını ifade eden Yeşilboğaz, “Mesleki sorunlar, ülke ve kent sorunları ile ilgili meselelerde birlikte mücadele etmek için, listemde yer alan tüm kurul arkadaşlarıma da 2 yıl için bu görev tevdi edilmiştir” dedi.

Baro başkanlığına, yönetim kuruluna, disiplin ve denetleme kuruluna ve Türkiye Barolar Birliği delegeliğine talip olduklarında bir şiarla yola çıktıklarını ifade eden Yeşilboğaz şöyle devam etti: “Ülkemizde adaletin tecelli etmesi için elimizden geleni yapacağımıza, hukukun üstünlüğünü sağlayacağımıza söz verdik. Baromuz içerisinde meslek sorunları ile ilgilenirken meslektaşlarımız arasında hiçbir zaman ayrım yapmayacağımıza dair söz verdik. Mersin Barosu büyük bir ailedir ve birlikte hareket etmek zorundadır. Biz diyoruz ki; Mersin Barosu, Mersin Barosu üyesi meslektaşlarıyla bir olmak zorundadır. Gücümüzü bir kılmak zorundayız. Bunu yaptığımız takdirde, hedeflerimize çok kolay bir şekilde ulaşabiliriz. Bütün meslektaşlarımız yanımızda olursa, bütün sorunlarımızı rahatlıkla çözüme kavuşturabiliriz.”

Konuşmasında kendilerine oy veren vermeyen bütün meslektaşlarına teşekkür eden Yeşilboğaz “Kaldığımız yerden görevimize devam edeceğimizi herkese müjdeliyoruz. Divan başkanımıza ve divan kurul üyelerimize de bu zorlu süreçte görev yaptıkları için kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mersin Barosu’nun yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Av. Cihan Öktem, Av. Aslı Trak, Av. Bilgehan Yaşa, Av. Fahrettin Gürsoy, Av. Burak Can Erden, Av. Adnan Günbay, Av. Ece Kovan Demirtaş, Av. Fatma Demircioğlu, Av. Kazım Yüksel, Av. Mahçe İnanoğlu Deprem

Disiplin Kurulu: Av. Rafet Özer, Av. Özgür Aydın, Av. H. Nilay Göksu, Av. Nüvit Beydağ, Av. Sadık Zaimoğlu

Denetleme Kurulu: Av. Rauf Sina Aycan, Av. Seda Şendur Doygun, Av. Cemil Yeral

TBB Delegeleri; Av. Mustafa Selahattin Gül, Av. Hilmi Kartal Er, Av. Mutlay Halide Başar, Av. Erhan Taşmertek, Av. Mehmet Zeki Demir, Av. Levent Demir, Av. Özgür Özbek, Av. Hakan Kendirci.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı