Advert
Advert
Advert

Önce çocuklar ve kadınlar

CHP’den Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği Genel Başkan Yardımcısı, iş insanı Yücel Ceylan, başkan seçilmesi durumunda, istismara uğramış çocuklara hizmet verecek travma ve eğitim köyünü Mersin’e kazandıracaklarını söyledi. Türkiye’de böyle bir merkezin olmadığına değinen Yücel Ceylan, bunun yanı sıra kadın terapi merkezi projesini de hayata geçireceklerini vaat etti.

Önce çocuklar ve kadınlar
Önce çocuklar ve kadınlar admin
Bu içerik 704 kez okundu.
Advert

ABİDİN YAĞMUR

Mersin iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimlerinden Yücel Ceylan, 2014 seçimleri sürecinde CHP’den Yenişehir Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Ceylan, 2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçim sürecinde de Yenişehir Belediye Başkan aday adayı olarak çalışma yaptığını duyurdu.

Geçen seçimlerde aday gösterilmediğini ve partinin başarısı için çalışmaya devam ettiğini kaydeden Yücel Ceylan, seçimlerin hemen ardından ofisinde pazartesi toplantıları düzenlediğini, bu toplantılarda ekip arkadaşlarıyla birlikte hem Mersin’i tartıştıklarını, hem de çeşitli konularda eğitimler aldıklarını söyledi.

Bu dönem partililerin ve seçmenin karşısına 26 projeyle çıktıklarını söyleyen Yücel Ceylan, “Bu projeleri iyi bir ekiple hazırladık. İbrahim Genç ilçemizde başarılı bir belediye başkanlığı dönemi geçirdi. Ama biz yüzde 42’yi daha ileriye taşımak istiyoruz” dedi.

Belediye başkanlığı felsefesini betona değil, insana yatırım yapmak olarak özetleyen Yücel Ceylan, “50 yıldır Mersin’de yaşıyorum. Mersin’in sorunlarını çok iyi biliyorum. Çocukluğumda Mersin’de sadece 8 mahalle vardı. Mersin’e ilk geldiğimde o portakal kokusu beni mest etmişti. Başkan seçilmem durumunda kaldırımlarımızdaki tüm ağaçlar portakal ve limon ağaçları olacak” dedi.

Farklı mahallelerde yaşlı konuk evi, dayanışma evi, kadın terapi merkezi projelerini hayata geçireceklerini kaydeden Yücel Ceylan, “Çocuk istismarını önlemenin yollarından biri de kadının ekonomik olarak güçlenmesini sağlamak. Pedefoliler aile arasından çıkıyor ama kadınlarımız bir lokma yemek için, dışarıda kalmamak için çocuklarına yapılanları görmezden gelmek zorunda kalıyor. Kadınların ekonomik olarak güçlenmesiyle çocukları da koruyabiliriz. Onun için kadın istihdamını artırmaya çalışacağız. Çocuk istismarı basına yansıyandan belki bin kat fazla. Bu çocuklara travma sonrası destek verilmesi gerekir. Türkiye’de bir olacak travma ve eğitim köyünü Mersin’e kazandıracağız ve bu köyü Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği’ne vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan seçilmesi durumunda mahalle halkının itiraz ettiği hiçbir projede ısrarcı olmayacağını ifade eden Ceylan, “Belediye başkanı çıkıp kenti gezerek, yerinde görerek sorunları öğrenir. Belediye başkanı makamında oturmaz. Makamda oturan başkan olmayacağım” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı